Hadi kalpleri çaldınız, bari pantolonu bıraksaydınız

Hadi kalpleri çaldınız, bari pantolonu bıraksaydınız
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un en çok ses getiren sunumlarından biri Basaques markasının yaratısıcı Başak Cankeş'in sunumuydu. Defileye yer bulamayanlar, defileden etkilenip ağlayanlar vardı Zorlu PSM koridorlarında. Bir de ellerinde podyumda bulunan porselen kalplerle dolaşanlar...
Moda ve sanatı bir araya getiren ve çalışmaları galerilerde sergilenen Başak Cankeş'i moda haftasının hemen sonrasında Instagram hesabında yaptığı bir paylaşımı sonrası aradım. Hesabından bir yandan porselen kalpleri hazırlayan Can ve Ezgi Gökçe'ye teşekkür eden Cankeş bir yandan da "Kalplerden bir tablo yapacaktım ama herkesin onları podyumdan alıp gideceğini hiç tahmin etmemiştim" yazmıştı.
"Neler oldu?" diye sorduğum genç tasarımcı moda hırsızlarını anlattı:
"Podyum için 20 kalp motifi tasarlatmıştım, hepsini almışlar. Birini de arkadaşım almış. Durumu anlatınca o aldığını geri verdi. Gelecek yılki Comtemporary Istanbul için bu kalplerden bir tablo hazırlayacaktım. Şimdi yeniden yaptırmam gerekecek. Kendi kendime demek ki çok etkilendiler sunumdan ve bir anı almak istediler diyorum. Ancak podyumdan bir pantolonun alınmasına hiç anlam veremedim. Kesinlikle o pantolondan bir tane daha yapmayacağım. Kim aldıysa bir gün giyer ve eninde sonunda karşımıza çıkar. Duruma o zaman bakarız!"


Modacı Başak Cankeş Instagram paylaşımında defilede kullandığı dekorların çalındığını duyurdu.
BİZE ULAŞIN