7/24 şehirde yaşam

7/24 şehirde yaşam

KONSER

Levent Yüksel'le randevu
Pop müziğinin güçlü seslerinden Levent Yüksel, 27 Ocak'ta Maslak'taki Jolly Joker Vadistanbul'da müzikseverlerle buluşuyor. Sanatçının konseri 22.00'de başlıyor. Bilet fiyatları ayakta 68 TL

Hip hop gecesi
Beyoğlu Setup'ta, bu akşam hip hop dünyasının sevilen ismi Fuat Ergin DJ setinin başına geçecek. Sokak partisi konseptiyle gerçekleşecek etkinlik 19.30'da sokak lezzetleriyle başlayacak, 21.00'den itibaren Fuat Ergin'i setin başında dinleyebilirsiniz.

Dünya Başkenti İstanbul
Piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu 2005 yılından beri seslendirdiği Dünya Başkenti İstanbul isimli eserinin 450. konserini bu akşam saat 20.00'de Şişli Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda verecek. Bilet fiyatı 30 TL.

TİYATRO ?? HALAY MURATHAN

Artemis Tapınağı nasıl yok oldu
Kadıköy Oyun Atölyesi'nde sergilenen Kundakçı ikinci sezonuyla tiyatroseverlerin karşısında. M.Ö 356 yılında geçen oyun Artemis Tapınağı'nın yakılma öyküsünü anlatıyor. 30 Ocak Salı günü saat 20.30'da sergilenecek Kundakçı'nın bilet fiyatları indirimli seansta 50 TL

Bir Hayvanat Bahçesi Hikayesi
Burak Sergen Bir Hayvanat Bahçesi Hikayesi oyunu ile sahnede. Oyunu 29 Ocak Pazartesi günü 20.30'da Ataşehir Watergarden AVM'de bulunan DasDas Sahne'de izleyebilirsiniz. Bilet fiyatı 50 TL, biletler Biletix'te.

SERGİ ?? ZEYNEP ACAR

İnsan hakkında
Sultanahmet'deki Abud Efendi Konağı ilgi çekici bir sergiye ev sahipliği yapıyor. İnsan tanımını sorgulamaya açan serginin adı Koloni. 3 Şubat'a kadar gezebileceğiniz sergi 11.00-19.00 saatleri arasında açık. Giriş ücreti yok.

İstanbul peyzajları
Genç ressam Ceyda Kurdoğlu'nun kişisel resim sergisi Kadıköy'deki Caddebostan Kültür Merkezi'nde. 1 Şubat'a kadar devam edecek sergide Kurdoğlu'nun İstanbul peyzajlarını görebilirsiniz. Giriş ücretsiz.

KİTAP ?? GÖKSAN GÖKTAŞ

Ümit Ünal'a göre kıyamet
Hızlıca akan bir roman. Düşünce hızıyla... Ama ne çok şey anlatıyor, bugünkü hayatımızla, modern dünyanın görünen görünmeyen tanıdık alışkanlıkları ve tuzaklarıyla ilgili. Ümit Ünal'ın Bana Göre Kıyamet romanı bilindik anlatı tekniklerine şık bir çalım atıyor. Bütün ülkeyi ekrana kilitleyen bir televizyon dizisinden yola çıkıp mülteciliği, kadınlık, erkeklik ve en nihayetinde insanlık durumlarını anlatıyor. Ölüm düşüncesine, ölümle barışabilen, barışamayan modern zaman insanının bilinçaltına bir ip sarkıtıyor. O karanlık dehlizlere de ışık tutuyor Bana Göre Kıyamet...

3 ÖNERİ
-Güvercinler ve Matmazeller Demir Özlü/YKY
-Uzun Beyaz Bir Bulut Buket Uzuner/Alfa
-Süperben /Algan Sezgintüredi/April

GÖSTERİ ?? CEREN ARSEVEN?

Trapezciler, lastik kızlar, palyaçolar
Uluslararası Rus Akrobasi Grubu etkileyici bir gösteriyle bugün ve yarın TİM Show Center'da olacak. Yer çekimine meydan okuyan trapezciler, lastik kızlar, palyaçolar, bisiklet akrobatları, sihirbazlar, en görkemli şovlarıyla sizlere bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Birbirinden yetenekli 56 sanatçıyı bir araya getiren bu muhteşem görsel şov her yaştan izleyiciye uygun.

Semazenler sahnede
Mevlânâ Celâleddin Rûmî'nin Hakk'a Vuslatı'nın 744. yılı (Şeb-i Arûs) sebebi ile Mevlânâ Kültür Ve San'at Vakfı'nın düzenlediği Semâ Töreni İstanbul'da, Galata Mevlevihânesi'nde gerçekleşecek. Tören saat 17.00'de. Bilet fiyatları 70 TL, biletler Biletix'te.

ATÖLYE

Evde sushi yapın
Eğer evinizde sushi yapmak isterseniz İzmir Thechef4U atölyesine katılabilirsiniz. Deniz ürünleri ve sebzenin buluştuğu lezzetleri öğrenmenizi sağlayacak kurs bugün 14.30'da. Ücret 140 TL.

GÖSTERİM

Tosca İstanbul'da
Ünlü sanatçıları sahnesine taşıyan Metropolitan Opera, bu kez İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin Tosca'sı ile izleyici karşısında. Bugün saat 20.55'te New York'tan canlı yayınla Akmerkez Cinemapink'te opera severlere buluşacak olan eser, ilk kez 1900'da Roma'da sergilendi.

ESRA EROL'UN FAVORİLERİ
Eğlence için tercihim Elmadağ'daki People ve Cihangir'deki Hazine.
Kahvaltı yapmak için en sevdiğim mekan Rumelihisar'ındaki Nezih.
İş yemeklerini Kanyon'daki Gina ve Zorlu'daki Morini'de yiyorum.
Ailecek yemeğe çıktığımızda ise Ulus'taki Kile favorimiz.

NOT DEFTERİ

1-
İstediğin Resmi Yap atölyesi bugün saat 12.00'de İzmir Artimprojects'te. 3 saat sürecek etkinliğin bilet fiyatı 56 TL.
2- Nevzat Süs'ün yönettiği Tebeşir Dairesi oyunu Kadıköy Altkat Sanat'ta bugün ve yarın saat 13.00'te gösterilecek. Bilet ayakta 25 TL.
3- Kendi sanat eserlerinizi yapabileceğiniz Masterpiece etkinlikleri Kocaeli 41Burda AVM'de. Etkinlik 2 Şubat'ta saat 19.00'da başlayacak. Bilet fiyatı 75 TL.
4- Mazlum Tanhan'ın yönettiği Bremen Mızıkacıları adlı tiyatro oyunu İzmir Gazi Ortaokulu'nda. 2 Şubat'taki oyunun biletleri Biletix'te.
5- İki perdelik komedi Alo Karımla Evleniyorum 2 Şubat Cuma günü Ankara Garaj Sahne'de. Oyunun biletleri 56 TL.

BİZE ULAŞIN