Denizli’de Çocuklara Randevulu Trafik Eğitimi

Denizli’de Çocuklara Randevulu Trafik Eğitimi
Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ilk kez uygulamaya geçirilen "Randevulu Trafik Eğitim Sistemi" ile yaz tatilinde çocuklara trafik eğitimi veriyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda bu yıl ilk kez "Randevulu Trafik Eğitim Sistemi" başlattı. Ege Bölgesi’nde ilk, Türkiye’de ise sayılı tesislerden biri olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’ndan 2014-2015 eğitim öğretim yılında 15 bin dolayında öğrenci faydalandı. Öğrencilere teorik bilgiler vererek, trafik parkurunda pratik yapmalarına imkan sağlanırken, çocukların trafik kurallarını en doğru şekilde öğrenmeleri amaçlandığı belirtildi.
Okulların kapanması ile birlikte ise Denizli Büyükşehir Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek, "Randevulu Trafik Eğitim Sistemi" başlattı. Üç aylık yaz tatili süresince günde iki grup halinde trafik konusunda bilgiler verilip, öğrencilere temel trafik kuralları öğretileceği, hafta içi 08.00 ile 17.00 arasında verilecek eğitimlerin randevu ile belirleneceği kaydedildi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim için tüm imkanlarını seferber ettiğini vurgulayan Başkan Zolan, "Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 15 bin dolayında öğrencimize bu parkta trafik eğitimi verdik. Yaz tatilinde de öğrencilerimizin bu eğitimlerden yararlanmaya devam etmelerini istiyoruz. Bunun için randevu sistemi getirdik" dedi.
BİZE ULAŞIN