Hezerfen Denizli Projesi İmzalandı

Hezerfen Denizli Projesi İmzalandı
Türk Patent Enstitüsü, Pamukkale Üniversitesi ve KOSGEB işbirliğiyle oluşturulan Hezarfen Denizli Projesi protokolü imzalandı.
Tekstil sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lere tasarım geliştirme ve sınai mülkiyet haklarının etkin kullanımı konusunda danışmanlık ve eğitimler verilmesinin yanı sıra KOBİ’lerin ürün, süreç ve teknoloji inovasyonu yeteneklerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Hezarfen Denizli Projesi’nin açılış toplantısı, Pamukkale Teknokent’te gerçekleşti. Toplantıya Vali Yardımcısı Erol Türkmen, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkan Yardımcısı Yusuf Keskin, oda başkanları, firma temsilcileri ile davetliler katıldı.
Açılış konuşmalarının ardından tekstil sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin yenilikçi teknolojileri ve tasarımı kullanarak hedeflerine ulaşmasında yardımcı olmak, ulusal ve uluslararası alanlarda rekabet güçlerini geliştirmek amacıyla Hezarfen Denizli Projesi’nin uygulanmasına dair işbirliği protokol imza törenine geçildi. Protokolü Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkan Yardımcısı Yusuf Keskin imzaladılar.
Türk Patent Enstitüsü veri tabanlarının taranması neticesinde patent, faydalı model, marka ve endüstriyel tasarım dallarında en fazla başvuru yapan, Denizli’de ilk üç içerisinde yer alan kişi ve firmalar ile coğrafi işaret tescili yapan kurum ve kuruluşlara ödülleri verildi.
BİZE ULAŞIN