Diyarbakır Dsispor, Alt Yapıda Gençlerin Hayali Haline Geldi

Alt yapıya verdiği önem, yetiştirdiği yetenekli futbolcular ve değişik yaş kategorilerinde katıldığı Türkiye şampiyonalarında kazandığı başarılarla dikkat çeken Diyarbakır DSİspor, geleceğin yeni yıldız adaylarını arıyor.
Hemen her yıl futbolcu seçmeleri yaparak yetenekli isimleri tespit eden yeşil-beyazlı kulüp, bir kez daha kapılarını çocuklara ve gençlere açtı. 1 Haziran’da başlayan ve 17 Haziran’a kadar devam edecek alt yapı seçmelerine şu ana kadar 600 kişinin katıldığı kaydedildi.
“MARKA HALİNE GELDİK”
Her akşam DSİspor tesislerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren antrenör Ahmet Tanış, seçmelere gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi. Marka haline gelen bir kulüp olmanın avantajını yaşadıklarını anlatan Tanış, “Son yıllarda alt yapıya verdiğimiz önem ve tesisleşme hamlesiyle gıpta ile söz edilen bir kulüp haline geldik. Kendimizi bu işe adamış durumdayız. Gençlerin ve çocukların yoğun ilgisi var. Şu ana kadar 600 kişi geldi. Çok yetenekli isimler var. Bunlar arasında en iyileri seçmeye çalışıyoruz. Buradan çıkacak her futbolcu bizi mutlu edecek, bu mutluluğun tarifi imkansız” dedi.
BİZE ULAŞIN