Spor Toto 2. Lig

Maddi sorunlara kaynak bulamadığı için 30 Haziran’da olağanüstü genel kurul yapma kararı alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’da sorunlar ardı ardına geliyor.
Maddi sorunlardan dolayı son 2 yılda kısa aralıklarla kongreler yapmak zorunda kalan Büyükşehir Belediyespor’da kulübün borçlarındaki artış dikkat çekiyor. Kulübün acil ödenmesi gereken 1,5 milyon lira borcu olduğu ifade edilirken, geçen sezondan kalan futbolcu, personel ve piyasa borçları da dikkat çekiyor.
İŞ ADAMLARI DEVREYE GİREBİLİR
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’da gelecek sezonun bütçesini oluşturmak içinde maddi kaynağa ihtiyaç olduğu açıkça belirtiliyor. Transfer ve kulüp harcamaları için gerekli olan paranın temin edilemediği ifade edilirken, 30 Haziran’da yapılacak kongre öncesinde belirsiz bir tablonun ortaya çıkacağı da gelen haberler arasında. Özellikle futbol şubesinin belediyeden koparılarak iş adamlarına verilmesi de gündemde. Kulübün şirket yapılarak tamamı ya da bir bölümünün bu işe hevesli olan iş adamlarına verilmesi çözüm yolları arasında gösterilirken, bu konudaki tartışmaların önümüzdeki günlerde şehrin önde gelenleriyle görüşülerek iş adamlarınında takıma yol haritası çizecek fikirlerinin alınması bekleniyor.
BİZE ULAŞIN