Kurban Kesim Yerlerinde Hazırlıklar Tamamlandı

Kurban Kesim Yerlerinde Hazırlıklar Tamamlandı
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kurban bayramı nedeniyle belirlenen 3’ü mobil olmak üzere 18 ayrı kurban kesim ve satış yerinde hazırlıklarını tamamladı. Çevre ve görüntü kirliliği yaşanmaması için tüm tedbirleri alan belediye, vatandaşları da belirlenen yerler dışında kesim yapmaması konusunda uyardı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Kurban kesim yerlerini merkez Kayapınar, Sur, Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde 3’ü mobil olmak üzeri 18 ayrı noktada belirleyen Büyükşehir Belediyesi, rastgele her yerde kesim yapılmasından kaynaklı çevre ve görüntü kirliliğini engelleyecek tüm önlemleri aldı. Belediye bu kapsamda oluşturduğu mobil kesim ünitelerinde bugün kurbanlık kesiminin tüm aşamalarını uygulamalı olarak gözden geçirdi. Uygulamalı çalışmaya Sağlık İşleri Daire Başkanı Rıfat Mertoğlu da katıldı.
“3 AYRI NOKTADA MOBİL KESİM ÜNİTESİ KURULDU”
Mobil kesim ünitelerine ilişkin bilgi veren Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner ve Halk Sağlığı Müdürü Muhsin Uyanık, kentin değişik yerlerine kesim ve satış yerleri kurduklarını, kesim yerlerindeki çalışmaları ilçe belediyeleri ile koordineli bir şekilde tamamladıklarını söyledi. 3 ayrı noktada mobil kesim ünitesi kurduklarını ifade eden Uyanık, bu noktaların İlçe Otogarı Kömür Tevzi Sahası, Yeniköy Mezarlığı yanı ve Peyas Mahallesi İMKB Lisesi yanı olduğunu belirtti. Uyanık, geçen yıllarda rastgele kesimlerin yapıldığını, bunun da çevre ve görüntü kirliliğine neden olduğunu, bu sene bu tabloları ortadan kaldırmayı amaçladıklarını ifade etti. Uyanık, mobil kesim ünitelerinde temizlik için gerekli mekanizmaların kurulduğunu kaydetti.
“HALKIMIZ YARDIMCI OLSUN”
Rastgele kurban kesiminin yapılmaması konusunda uyarıda bulunan Uyanık, dört ayrı ilçede 18’e yakın kurban kesim ve satış yerlerinin olduğunu söyledi. Uyanık, “Kesim yerlerinin günlük olarak denetimini ve temizliğini yapacağız. Halkımızın yürüttüğümüz bu çalışmaya yardımcı olmasını istiyoruz” dedi.

BİZE ULAŞIN