Sanat ve moda bu galada buluştu

New York Metropolitan Müzesi'nde düzenlenen Kostüm Enstitüsü Galası, önceki gün gerçekleşti. Bu yıl ünlü modacı Marc Jacobs'ın ev sahibi olduğu galaya, ilgi büyüktü

Çarşamba 06.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 06.05.2009 09:34
ABONE OL
Moda dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen New York Metropolitan Müzesi Kostüm Enstitüsü Galası, önceki gün düzenlendi. Her yıl bir tema altında düzenlenen galanın bu yılki teması 'Model as Muse: Embodying Fashion'dı. Yani her dönemin en önemli top modellerinin tasarımcılar için nasıl ilham perisine dönüştükleriydi. Tema ünlü modeller olunca da, bu yılki galaya Hollywood yıldızları ve modacıların yanı sıra, eski ve yeni topmodeller de akın etti.

İLHAM VEREN MODELLER

Her yıl sanat ve moda dünyasının heyecanla beklediği ve büyük ilgi gösterdiği gecenin bu yılki ev sahipliğini ise ünlü modacı Marc Jacobs üstlendi. Bu önemli gecede Jacobs'ın yardımcıları arasında Kate Moss, Vogue dergisi editörü Anna Wintour ve ünlü şarkıcı Justin Timberlake vardı. Ayrıca 9 Ağustos tarihine kadar New York Metropolitan Müzesi'nde görülecek yeni bir sergide de, 70 haute couture ve hazır giyim materyali görücüye çıktı.