18'lik Noemi devlet meselesi haline geldi

İtalyan Başbakanı'nın ilişki yaşadığı kadınla ilgili iddialar Meclis'e taşındı. Muhalefet, "Berlusconi yalan söyledi" dedi

Salı 26.05.2009
Son Güncelleme: Salı 26.05.2009
ABONE OL
İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin Noemi Letizia adlı kadınla ilişkisi, muhalefet tarafından "devlet meselesi" olarak tanımlandı. Berlusconi ilişkisi hakkında Meclis'te bilgi vereceğini ve halkın yanında yer alacağını söyledi. Başbakan'ın Letizia'nın (18) yaş gününe katılmasından sonra, eşinin boşanma davası açması, son olarak genç kızın eski nişanlısı Gino Flaminio'nun bir gazeteye verdiği söyleşi, Başbakan'ı Meclis'te bir açıklama yapmaya zorluyor. Muhalefet lideri Dario Franceschini, "Başbakan yalan söyledi, gerçeği söyleme vakti geldi" dedi. Nobel ödüllü tiyatro yazarı ve oyuncusu Dario Fo da "Berlusconi'nin ürettiği kültürün İtalya için bir tehlike olduğunu" söyleyerek "Bu gidişe bir dur demek lazım" dedi.

KATALOGDA GÖRMÜŞ

Başbakan'ın Noemi'yi bir manken kitapçığından görerek aradığı ve geçen yıl Sardunya'daki villasında yılbaşını beraber geçirmeye davet ettiği kaydedildi. Letizia'nın ailesi ise Flaminio'nun yalan söylediğini ve dava açacaklarını belirtti.