California'da fırtına yine yaktı, yıktı

ABD'nin California eyaletinde fırtınalı geçen günde yıldırım ve sert rüzgarlar iki kişinin ölümüne, altı kişinin yaralanmasına ve onlarca küçük ölçekli yangının çıkmasına sebep oldu.

Cuma 05.06.2009 09:07
Güncelleme: Cuma 05.06.2009 09:37
ABONE OL
Polis yetkililerinin açıklamasına göre, Los Angeles'in doğusundaki Fontana kent merkezinde yürümekte olan 40 yaşındaki Tina Bond yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybederken, şanssız kadının ayakkabı ve elbise parçaları yıldırımın düştüğü yerden 9 metre uzakta bulundu.

Eyaletin San Bernardino kasabasının dağlık kesiminde meydana gelen bir başka olayda ise rüzgarın yerinden söktüğü bir ağaç 31 yaşındaki Elena Martinez'in aracının üstüne düşerek, Martinez'in ölümüne yol açtı.

San Bernardino'daki kötü hava koşulları nedeniyle altı kişi yaralanırken, yakındaki ormanlık alanda 22 küçük yangın çıktı.

Ulusal Hava Servisi (meteoroloji) yetkilileri, San Bernardino'da bir kaç saat boyunca neredeyse her dakika bir yıldırım düştüğünü, genel olarak Kuzey California bölgesine ise gece ve sabah saatlerinde bini aşkın yıldırım düştüğünün belirlendiğini kaydetti.