Aldatan eşini, para için benzinle yaktı

İngiltere'de, Mercedes'te yönetici olan eşinin kendisini aldattığını öğrenen öfkeli koca, ortak aldıkları ev kendisine kalsın diye, önce eşini boğarak öldürdü. Sonra da yüzüne benzin dökerek yaktı

Salı 10.06.2009
ABONE OL
İngiltere'de geçen Ağustos ayında feci şekilde yanarak yaşamını yitiren iş kadını Kirsty Wilson'ın ölümünün üzerindeki sır perdesi aralandı. Sürmekte olan davada eşini öldürdüğünü kabul eden Alan Jermey'in jüriye anlattıkları herkesin kanını dondurdu. Buna göre Jermey, evli bir iş arkadaşıyla ilişki kuran 9 yıllık karısı Kirsty Wilson'ın ayrılma isteğini ilk önce kabul etti. Ancak Wilson öldüğü takdirde, ortalaşa aldıkları evin satılıp paranın da kendine kalacağını öğrenince, tüyler ürperten planını uygulamaya koydu. Acımasız koca önce eşini boğarak öldürdü. Sonra da çim biçme makinesindeki benzini yüzüne dökerek oturma odasında yaktı. Bu sırada oturma odasını alevler kapladı.

GERÇEK OTOPSİDE ANLAŞILDI

Alan Jermey, iki çocukları evin üst katında uyurken eşini öldürüp yaktıktan sonra, acil servisi arayıp evinin yandığını haber verdi. Çocuklarıyla hemen evin çatısına çıkan Jermey itfaiyeciler tarafından merdivenle aşağıya indirildi. Gözaltına alındığında verdiği ilk ifadesinde, eşinin odada uyuya kaldığı için yanarak öldüğünü söyleyen Jermey'in katil olduğu ise, talihsiz kadına yapılan otopsiden sonra ortaya çıktı. Alan Jermey de suçunu itiraf etti.