"İki yılda 26 kez gizlice ameliyat oldum"

Cumhurbaşkanlığı Köşk'ü bahçesinden basın mensuplarıyla buluşan Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko, göreve seçildiği ilk iki yıl içinde 26 kez ameliyat masasına yattığını söyledi.

Cuma 12.06.2009 10:29
Güncelleme: Cuma 12.06.2009 10:56
ABONE OL
Yuşçenko, kimsenin ameliyatlardan haberi olmaması için herkesin tatile çıktığı Cuma günü akşamlarında bıçak altına yattığını, pazartesi sabahları işinin başına döndüğünü söyledi. Her bir operasyonun üç saatten fazla sürdüğünü belirten Yuşçenko, tedavi biçimini hakkında bilgi vermedi.

5 Eylül 2004'te cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasını yürüttüğü sıralarda dioksin maddesi kullanılarak zehirlenen Yuşçenko'nun yüzünde zehirlenmeden kalan izler hala duruyor, fakat bedenindeki dioksinin yüzde 95'i temizlendi. İngiltere'de yaşayan ünlü Rus işadamı Roman Berezovskiy ise Cumhurbaşkanı Yuşçenko'yu zehirleyenin Rusya Federasyonu Başbakanı Vladimir Putin olduğunu iddia etmişti.

"TİMOŞENKO VE YANUKOVİÇ İLE SELAMLAŞAN PARMAKLARINI SAYSIN"

Ukrayna lideri Viktor Yuşçenko yaklaşık 2 saat süren basın toplantısında gazetecilere, Başbakan Yuliya Timoşenko ve Ana Muhalefet lideri Viktor Yanukoviç ile olan ilişkilerini de anlattı. Ukrayna lideri, her iki politikacıyla el sıkışan bir kişinin hemen parmaklarınızı sayması tavsiyesinde bulundu. Yuşçenko'nun bu sözleri gazeteciler tarafından alkışlandı.

Yuşçenko , cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan Başbakan Timoşenko ve Rusya yanlısı Yanukoviç'in koalisyon görüşmelerini eleştirerek söz konusu görüşmeleri 'menfaat koalisyonu' olarak niteledi.