Çin Seddi'ni gezen çifti yıldırım çarptı

Bir yıllık evli 27 yaşındaki karı-koca kapalı olduğu halde girdikleri bir bölümde yıldırım çarpınca öldü. Talihsiz çift, 50 metre aşağı uçtu

Pazartesi 15.06.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 15.06.2009
ABONE OL
Dünyanın dört bir yanından her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Çin Seddi, henüz bir yıllık evli çiftin trajik ölümüne sahne oldu. 27 yaşında oldukları belirtilen Çinli karı-koca, yıldırım çarpması nedeniyle can verdi. Olay, Wei ile eşi Chen'in "Vahşi Sed" olarak bilinen bölüme geçtiği sırada meydana geldi. Bu bölüm, bir onarım çalışması nedeniyle ziyarete kapalıydı. Ancak uyarılara ve yağışlı havaya aldırmadan bölgeye giren maceraperest çifti, bu sırada yıldırım çarptı. Pekin Times gazetesinin haberinde, çiftin yıldırım çarptıktan sonra, tırmandıkları duvardan 50 metre aşağıya düştükleri vurgulandı.

BÖLGEDE 3 TURİST DAHA VARDI

Arama kurtarma ekipleri olaydan iki saat sonra talihsiz çiftin yanına ulaştıklarında ise, artık çok geçti. Her ikisinin de nefes almadıkları görüldü. Görgü tanıklarıysa, Wei ve Chen ile birlikte 3 turistin daha, fırtınaya rağmen yasak bölgeye çıktıklarını anlattı. Ancak bu 3 turisti şans eseri yıldırım çarpmadı. 2 bin 900 kilometre uzunluğundaki Çin Seddi'ni ziyaret eden turistler, belirlenmiş bölümleri görevliler eşliğinde geziyor.