Uçağın enkazından 400'ü aşkın parça bulundu

Atlas Okyanusu'na düşen Fransız uçağının enkazından bugüne kadar 400'ü aşkın parça bulunduğu açıklandı.

Çarşamba 17.06.2009 09:09
Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009 14:54
ABONE OL
Fransız Uçak Kazalarını Soruşturma Kurumunun Başkanı Paul-Louis Arslanyan, ''kazanın nedeniyle ilgili olarak şu ana kadar kesin bir bulguya rastlamadıklarını'' söyledi.

Uçağın enkazından bugüne kadar 400'ü aşkın parça bulunduğu bildiren Arslanyan, bulunan parçaların Brezilya'daki bir hava üssünün deposunda toplandığını belirtti.

Arslanyan, bulunan cesetlerini otopsi sonuçlarıyla ilgili olarak da henüz Brezilya yetkililerinden bir haber alamadıklarını söyledi.

''A330'' tipi Airbus yolcu uçağının 31 Mayısta Rio-Paris seferini yaparken düşmesi sonucu 228 kişi hayatını kaybetmişti.

BİR CESET DAHA BULUNDU
Fransız havayolu şirketi Air France'ın Rio-Paris seferini yaparken okyanusa düşen uçağındaki yolculardan birinin daha cesedine ulaşıldı.

Brezilya ordusu sözcüsü Giucemar Tabosa, bir kişinin daha cesedine ulaşılmasıyla, bugüne kadar bulunan ceset sayısının 50'ye çıktığını söyledi.

Sözcü, arama bölgesinde bulunan 6 cesedin de, kimlik tespiti yapılması amacıyla Brezilya donanmasına ait bir fırkateynle Fernando de Noronha adasına getirildiğini kaydetti.

Rio'dan 31 Mayısta havalandıktan sonra radar ekranlarından kaybolan Airbus A330'u arama çalışmaları 19 bin kilometrekarelik bir alanda yürütülüyor.