Haber turu..

Cumartesi 21.06.2009
Güncelleme: Pazar 21.06.2009
ABONE OL
'Nükleer silahları azaltabiliriz
Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, nükleer silahları "START-1" antlaşmasında öngörülenden daha fazla sayıda azaltmaya hazır olduklarını bildirdi. Hollanda'ya yaptığı resmi ziyaret sırasında basın toplantısı düzenleyen Medvedev, "Stratejik savunma silahlarımızın sayısını, öngörülenin altına da indirebiliriz.Obama ile anlaşacağımızdan umutluyum" dedi.

Filistinli'ye kendini tokatlattılar!
Video paylaşım sitesi YouTube'da yer alan şok edici bir videoda kimliği bilinmeyen genç bir Filistinli, İsrail sınır polisleri tarafından aşağılanıyor. Polisler videodaki talihsiz gence önce kendi kendini tokatlatıyor, ardından da defalarca zorla "Sınır polisini seviyorum" dedirtiyor. Gence zorla İsrail'i övdüren İsrailli polisler, Filistinli gencin haline kahkahalarla cevap veriyor.

Polise intikam suikastı
İspanya'da ayrılıkçı ETA örgütüne karşı yıllardır mücadele veren bir polis teşkilatı üyesi aracına konulan bomba düzeneğinin patlaması üzerine suikasta kurban gitti. Bombanın 49 yaşındaki polis memuru Eduardo Puelles Garcia'nın dün sabah evinden çıkıp park yerindeki aracına bindiğinde infilak ettiği bilidirildi. Garcia son dönemde ETA üyeleriyle ilgili yeni bir dosya hazırlıyordu.