Ölümüyle albümleri patladı

Cuma 27.06.2009
ABONE OL
JACKSON'IN ölüm haberi ile birlikte albüm satışları da patladı. İnternet alışveriş sitesi Amazon.com'da ünlü sanatçının ilk solo albumü olan 'Off the Wall' satış listesinde ilk sıraya yerleşti. En çok satılan 20 albüm listesinin ilk 15'inde yine sanatçının albümleri yer alıyor.

EN ÇOK SATAN ALBÜM 'THRİLLER'

Michael Jackson, Jackson 5 grubuyla ilk sahneye çıktığında 6 yaşındaydı. 1979'da ilk solo albümünü çıkarttı. "Off The Wall" ABD'de 5, dünya genelinde 8 milyon dan fazla sattı. 1982'de çıkan Thriller albümü ise bütün zamanların en çok satan albümü özelliğine sahip. Albüm bugüne kadar 45 milyona sattı. Gerek "Thriller" "Billie Jean" ve "Beat It" hitleriyle, gerek sesiyle gerekse sahne performanısyla artık popun kralıydı o... Öne doğru yürürmüş gibi yaparak arkaya doğru kaydığı, Moonwalk (Ay Yürüyüşü), onun simgesi haline geldi. Jackson 1993'te İstanbul'da da bir konser verdi.

BÜYÜK DEĞİŞİMİN RESMİ...
Yıllar içinde özellikle ten rengi büyük değişim gösteren Jackson için, "Evinde oksijen çadırında saatler geçiriyor" iddiaları bile ortaya atıldı. Yardımcılarından biri ölmeden önce morfin benzeri bir ağrı kesici iğne yapıldığını ve ardından fenalaştığını ileri sürdü.