Form yakalamak için ölüm kokteyli

Michael Jackson, form tutabilmek için her gün altı ilaç alıyordu. Doktorlara görey bu 'ölüm kokteyli' anlamına geliyor. Baş şüpheli ise, lisansı olmayan Lübnanlı doktor

Pazar 28.06.2009
Güncelleme: Pazar 28.06.2009
ABONE OL
Pop müziğinin kralı Michael Jackson'ın ani ölümünün şoku sürerken, şimdi dikkatler ölüm nedeni üzerine yoğunlaştı. Yıldızın, gelecek ay çıkacağı İngiltere turnesi öncesinde, form tutmak için bir yıldır her gün, ağrı kesici ve anksiyete giderici 6 ilaç aldığı ortaya çıktı. Polis reçeteleri hazırlayan doktorları sorguya alırken, şüpheler Jackson'ın Ortadoğu'da tanıştığı ve ABD'ye getirdiği Lübnanlı Tohme R. Tohme üzerinde yoğunlaştı. İngiliz The Sun gazetesi, doktor Tohme'nin ABD'de çalışma belgesi olmadığını, ölümü anında Jackson'ın yanında bulunan kardiyolog doktor Conrad Murray ile birlikte Los Angeles polisinin Tohme'yi de sorguladığını ve ardından serbest bıraktığını yazdı.

POLİS DOKTORUN PEŞİNDE...

ABD basını ise 50 yaşında hayatını kaybeden Jackson'la hastaneye kadar gelen doktor Murray'in daha sonra ortadan kaybolduğunu iddia etti. Önceki gün Murray'in Jackson'ın evinin bahçesinde bulunan otomobiline el koyan polis, görgü tanığı olarak doktoru aramaya başladı. Murray'in Michael Jackson'a, ölümünden birkaç saat önce Demerol isimli bir ağrı kesici verdiği de iddialar arasında. Michael Jackson'ın cenazesini ailesine teslim eden Kaliforniya eyaleti Los Angeles Adli Tıp Kurumu yetkilileri, ilk bulgulara göre sanatçının ölüm nedeni olarak, kullandığı ilaç kokteylini adres gösterdi. Kesin ölüm nedeninin saptanması ise 6 ila 8 haftayı bulacak. Jackson'ın ölümünün ardından yasa boğulan hayranları da, sanatçının 9 yaşındayken ilk kez sahneye çıktığı New York'un Harlem bölgesindeki Apollo Tiyatrosu'nu anma yeri haline getirdi.

MAHKÛMLAR YİNE SAHNEDE

New York'un Times Meydanı'ndaki, ünlülerin balmumu heykellerinin bulunduğu Madame Tussaud Müzesi'nin vitrinine de, yıldız şarkıcının anısına balmumu heykeli yerleştirildi. Öte yandan Michael Jackson'ı efsane haline getiren, 'Thriller' video klibini canlandırarak YouTube'da izlenme rekorları kıran Filipinli mahkûmlar, şarkıcının ölümünün ardından yeniden sahneye çıktı. Tek tip giyinen bin 400 mahkûm, Thriller dansı yaparak sanatçıyı andı.

'ELVİS GİBİ ÖLECEĞİNİ BİLİYORDU'
Los Angeles İtfaiye Amirliği, Michael Jackson için 911 acil servisine yapılan çağrının ses kaydını yayınladı. Ses kaydında, acil servisi arayan bir kişi operatöre, ünlü şarkıcının ismini vermeden, "50 yaşında bir kişi için acil ambulans gerektiğini, kalp masajına yanıt vermediğini" söylüyor. Bu arada sanatçının ilk eşi Elvis Presley'in kızı Lisa Marie de eski eşi için, "Elvis gibi öleceğini biliyordu" dedi.