Jackson'a özel otopsi yapıldı

Michael Jackson'ın ailesinin isteği üzerine bağımsız bir otopsi yapıldı. Çocuklarının bakıcısıysa "Aldığı ilaçlar çok büyük ağrı veriyordu" dedi

Pazartesi 29.06.2009
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009
ABONE OL
Pop müziğin kralı Michael Jackson'ın şok ölümü dünya medyasının bir numaralı gündem maddesi olmaya devam ediyor. Sanatçının ölümü hakkındaki sır perdesi ise henüz tam olarak aralanmış değil. Jackson'ın üç çocuğunun bakıcısı Grace Rwaramba (42), yıldızın günde 8 ilaç aldığını ve ilaçlar yüzünden midesi ağrıyan ünlü şarkıcının midesine sık sık masaj yaptığını anlatırken "Çok ağrı çekiyordu. Böyle durumlarda çocukların onu görmesine izin vermiyordum" dedi. Bu arada sanatçının ailesi de, adli tıp tarafından yapılan açıklamayı yeterli bulmayarak, ikinci bir bağımsız otopsi yapılması talebinde bulundu. Bunun üzerine Jackson'a ikinci otopsi yapıldı. Otopsi sonucunun önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. İçtiği ilaç kokteylinden dolayı öldüğü ileri sürülen şarkıcının ailesiyle 2 gündür bir arada olan insan hakları savunucularından politikacı ve papaz Jesse Jackson da, ailenin bu konudaki isteğini kendisine ilettiğini söyledi. Pop yıldızının ölümünde yanıtlanmamış sorular bulunduğunu belirten Jackson, sorular arasında yıldızın ölümü sırasında yanında olan özel kardiyoloğunun rolünün ne olduğunun da bulunduğunu bildirdi.

YAYINLANMAMIŞ KİTAP
İngiliz Mirror gazetesi, 500 milyon dolara yakın borç bırakarak ölen ünlü şarkıcının 6 ay önce, 1987'de 20 milyon dolara satın aldığı ve adıyla özdeşleşen 2 bin 800 dönümlük arazide kurulu Neverland çiftliğine gömülmeyi vasiyet ettiğini yazdı. Ancak federal yasalara göre, bunun mümkün olmadığını belirtiliyor. Bu arada Daily Mail gazetesinin verdiği haberde de Jackson'ın yazdığı ancak yayınlanmamış kitabından bahsedilerek, sanatçının kitabında cinsel taciz iddialarına cevap verdiği belirtildi. Jackson'ın çocukları 12 yaşındaki Prince Michael ile 11 yaşındaki Paris ise dün ilk kez konuştu.

'BABAMIZI ÖZLEDİK'
Jackson'ın ölüm haberini ilk veren TMZ adlı internet sitesinde yer alan haberde aile, "Babamızı sonsuz özlüyoruz, acımızı kelimelerle tarif etmek imkânsız, hepimizin kalbinde yaşamaya devam edecek" açıklaması yaptı. Öte yandan, çocukların büyükanneleri Katherine Jackson'la değil de anneleri Debbie Rowe'la yaşamak istedikleri belirtildi. Rowe, iki çocuğunun velayetini 8 milyon 400 bin dolar karşılığında Jackson'a vermişti. Jackson'ın kardeşi Tito ise bu haberleri yalanladı. Jackson'ın iki kez sorgulanan özel doktoru Conrad Murray ise pop kralına güçlü analjezik vermediği şeklindeki haberleri yalanladı. Murray sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada ise zanlı değil trajedinin tanığı olarak ifade verdiğini duyurdu.