Cenaze töreni nasıl olacak?

"Pop kralı" Michael Jackson öleli 4 gün oldu fakat ünlü şarkıcı için halen ne şekilde bir cenaze töreni düzenleneceği belli değil.

Pazartesi 29.06.2009 13:53
Güncelleme: Pazartesi 29.06.2009 13:54
ABONE OL
Ailesi, Michael Jackson için hususi ve sade bir tören mi, yoksa ünlülerin de iştirak edeceği geniş katılımlı dev bir tören mi düzenleneceği konusunda kararsız. Hem sanatçının yakın çevresinin katılacağı sade, hem de ünlülerin katılacağı büyük bir tören düzenleyip iki seçeneği birarada gerçekleştirmek de seçenekler arasında. Jackson'ın babası Joe Jackson, halen cenaze töreni konusunda çalıştıklarını, bir karara varınca bunu açıklayacaklarını söyledi.

Jackson ailesinin dar çerçevede bir tören düşünmemesi halinde cenaze töreninin, eğlence dünyasından çok sayıda ünlünün katılımı ve modern teknolojilerin kullanılmasıyla şatafatlı bir tören olacağı ve dünyanın bir çok televizyonu tarafından naklen yayımlanacağı ifade ediliyor. Bu durumda, hayranlarının da katılımıyla Prenses Diana'nın cenaze törenini andıran görüntüler oluşacağı tahmin ediliyor.

Jackson ailesine yakın kaynaklar, ünlü şarkıcının ölümü konusunda ortaya atılan uyuşturucu maddelerle ilgili iddialar, sanatçının sağlığındaki çocuk taciz davaları ve benzeri olumsuzlukları gidermek üzere şatafatlı bir tören düşünüldüğünü ifade ediyorlar.

Jackson'un ailesinin cenaze töreni konusundaki kararsızlığı Michael Jackson'un Müslüman olduğuna dair zaman zaman ortaya atılan iddiaları da akla getiriyor.

Son senelerde Bahreyn'e yerleşen Michael Jackson'ın Müslüman olduğu ve "Mikail" ismini aldığı iddia edilmiş ve Amerikan basınında Bahreyn'de bir cami inşa etmek için emirlikten izin istediği haberleri yayımlanmıştı.

Michael Jackson'ın daha önceden Müslüman olan kardeşi Jemaine Jackson'un, ünlü sanatçının öldüğünü duyururken "Allah daima seninle olsun" ifadesini kullanması da bu konudaki şüpheleri arttırmıştı.