Midesinde ilaçtan başka şey yoktu!..

Michael Jackson'ın basına sızan otopsi raporu ürkütücü: 51 kiloydu, saçları tümüyle dökülmüştü ve peruk takıyordu. Midesinden ise sadece ilaç çıktı

Salı 30.06.2009
Güncelleme: Salı 30.06.2009
ABONE OL
Los Angeles'taki evinde kalp yetmezliği sonucu beklenmedik şekilde ölen ve milyonlarca hayranını yasa boğan Michael Jackson'ın otopsi raporu basına sızdı. İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre sanatçı sadece 51 kiloydu, vücudunda 13 estetik ameliyat izi vardı, saçı yoktu ve peruk takıyordu. Midesinde ise ilaç dışında hiçbir şeye rastlanmadı. Raporda, ünlü sanatçının kaburga kemiklerinin kalp masajı esnasında kırıldığı da kaydedildi. Jakson'ın kesin ölüm nedeninin anlaşılması için sonuçların alınması 4-6 hafta sürecek. Los Angeles adli tıp kurumu sözcüsü Craig Harvey de, düzenlediği basın toplantısında, üç saat süren otopside Jakson'ın bedeninde cinayeti düşündürecek bir işarete rastlanmadığını söyledi. Kesin ölüm nedenini belirlemek için ek nöropatoloji ve akciğerle ilgili testler gerektiğini belirten sözcü, Jackson'ın reçeteli bazı ilaçlar aldığını da ifade etti.

'BABALARI MICHAEL DEĞİL'
Bu arada Michael Jackson'ın vasiyetini yazıp yazmadığı konusundaki muamma da hâlâ devam ediyor. Jackson ailesinin avukatı Londell McMillan, CNN'e yaptığı açıklamada, bir vasiyet olduğuna dair bazı iddialar olduğunu, bu konuyu araştırdıklarını belirtti. Ancak aileye henüz bir vasiyetin ulaşmadığını söyleyen McMillan, "Eğer vasiyet yoksa, miras çocuklarına kalacak ve bu miras, şarkıcının ebeveynleri tarafından yönlendirilecek" diye konuştu. Ayrıca Michael Jackson'un annesi Katherine'nin oğlunun mülkünün kontrolünün kendisine verilmesi için dava açtığı öğrenildi. Oğlu Michael'in üç çocuğunun vesayeti de geçici olarak Katherine Jackson'a verilmişti. Öte yandan bir şok açıklama da Michael Jackson'ın ikinci eşi ve iki çocuğunun annesi Debbie Rowe'dan geldi... Rowe, 13 yaşındaki Paris ve 12 yaşındaki Prince'in babasının, Michael Jackson olmadığını öne sürdü. Jackson, dermatoloji kliniğinde tanıştığı Rowe ile 1996'da evlenmiş ve Rowe'dan iki çocuğu olmuştu. Çift daha sonra ayrılınca, Rowe çocukların velayetini Jackson'a 9 milyon dolar karşılığında vermişti. Önceki gün İngiliz The News of The World gazetesine konuşan Rowe, çocukların gerçek babasının kim olduğu konusunda açıklama yapmadı.

'SON PROVASINDA MÜKEMMELDİ'
Pop idolü Michael Jackson'un ölümünü fırsat bilen bilgisayar korsanları da boş durmuyor... Ünlü şarkıcı ile ilgili spam ve virüsleri bilgisayar kullanıcılarına göndermeye başlayan hackerlar, Jackson'ın milyonlarca hayranını gözüne kestirdi. "Michael hakkında saklanan gerçek" gibi başlıklarla gönderilen maillerin çoğu, zararlı virüsler içeriyor. Bu arada, Jackson'ın ölüm haberini veren ilk gazete olan Los Angeles Times, Jackson'ın ölmeden önce, Londra'da vereceği konserlere hazırlanmak için genel bir prova yaptığını ve onu görenlerin Jackson'ın "tam formda" olduğunu söylediğini yazdı. Gazete haberde, konserlerin sorumlusu Randy Phillips'in de genel provada hazır bulunduğu, Jackson'ın menajeri Frank Dileo'nun ise, "Bir bardak su bile içmedi ya da dinlenmedi, şarkıdan şarkıya geçiyordu. Bana ne kadar mutlu olduğunu ve işlerin tam istediği gibi gittiğini söylemişti'' sözlerine yer verdi.