Vasiyeti hazır

ABD'nin Los Angeles kentinde 25 Haziranda ölen pop kralı Michael Jackson'ın çocuklarının velayetini annesine verdiği ve tüm malvarlığını bir vakıf fonuna bıraktığı iddia edildi.

Jackson'un 7 Temmuz 2002 tarihinde yazdığı belirtilen vasiyetnamenin bilgisine sahip, adının açıklanmasını istemeyen bir kişi, Associated Press ajansına yaptığı açıklamada, ünlü şarkıcının ailesi ve avukatlarının belgeyi incelediğini söyledi.

Söz konusu kişi, vasiyetnamede, vasiyeti yerine getirecek kişilerin Jackson'ın uzun süre avukatlığını yapan John Branca ve müzik piyasasından aile dostu John McClain olduğunu kaydetti.

Wall Street Journal'da (WSJ), sanatçının ölümünün ardından en çok merak edilen konulardan biri olan miras konusuna yer verilen haberde, Michael Jackson'ın 2002'de bir taslak hazırladığı ve buna göre mirasının annesi, 3 çocuğu ve bir ya da birkaç hayır kurumuna verilmesini öngördüğü bildirilmişti.

Haberde, Jackson'ın vasiyet taslağında babasına hiçbir şey bırakmadığına dikkat çekilirken, şarkıcının ölümünden 1 hafta önce bu taslağı hazırlayan avukatı John Branca ile temasa geçtiği öne sürüldü.WSJ'deki haberde, bu taslağın perşembe gününden itibaren Los Angeles'taki mahkemeye sunulabileceğine de işaret edildi.

Jackson'ın, babasıyla ilişkilerinin hiç de iyi olmadığı söyleniyor. Pop kralı, kardeşleriyle birlikte kendisini sanat dünyasına sokan ve sonra da onları ''demir yumrukla'' yöneten babasının geçmişte sık sık kendisine şiddet uyguladığından yakınmıştı.

KONSER BİLETLERİ
Pop kralının ölümünün ardından merak edilen bir diğer konu da İngiltere'nin başkenti Londra'da vereceği bir dizi konserin satışa çıkar çıkmaz satılan biletlerinin akıbeti olmuştu.

Konserlerin organizatörlerinden yapılan açıklamada, bilet paralarının eksiksiz olarak iade edileceği belirtildi.

Jackson ölmeseydi, temmuz ayında Londra'da sahnelere yeniden dönecekti.

GÜÇLÜ MÜSEKKİN
Bu arada, Jackson'ın evinde çok güçlü bir müsekkin bulunduğu bildirildi.

Pop kralının ölümünü ilk duyuran internet sitesi TMZ.com'un haberine göre, şarkıcının evinde anestezistlerin ameliyatlarda kullandığı "propofol" adlı çok güçlü sakinleştirici ilaç bulundu.

İnternet sitesinin dayandığı kaynaklardan biri, "Bu tür ilaçlar evde kullanılmaz" dedi ve ilacın en önemli yan etkisinin, ağrı kesicilerle birlikte alınırsa kalbin durmasına yol açması olduğunu belirtti. Aynı kaynak, "İlaç öyle güçlüdür ki, tek başına alındığında bile kalbi durdurabilir" dedi.


BİZE ULAŞIN