Ve rüya başlıyor...

12 Ocak'ta Türkiye'de duyurulan bir ilan ortalığı birbirine katmıştı.Avustralyalı turizmciler, 6 ayda 120 bin dolar ücretle cennet gibi bir adaya "bekçi" arıyordu.Hamilton adasında çalışmaya talip olacak kişide,İngilizce bilmek ve iyi iletişim kurabilmenin yanısıra başta yüzme bilmek olmak üzere şnorkel ve tüple dalış ve diğer su sporlarını yapabilme özelliği aranıyordu.

18 ülkede verilen ilana başvurular 22 Şubat'ta sona ermişti.

200 ülkeden yapılan 35 bin başvuru arasından seçilen şanslı kişi İngiltere'de yardım kuruluşları için para toplayan 34 yaşındaki Ben Southall oldu.

*İŞTE DÜNYANIN EN İYİ İŞİNİ KAPAN ŞANSLI BEKÇİ - GALERİ

Daha önce ilanda da belirtildiği üzere seçilen bekçinin 1 Temmuzda işe başlaması gerekiyor.Bu nedenle Southall rüya adadaki görevine başlamak için rüya adadaki evine sevgilisi Breanna Watkins ile yerleşti...

Ben Southall'ın tropik Hamilton Adası'ndaki görevi ise, Büyük Mercan Resifi'nin 600 kadar adasındaki durum hakkında iki haftada bir internet günlüğü hazırlamak, fotoğraf çekmek, deniz kaplumbağalarını beslemek ve balinaları gözlemek.

*CENNET ADA'DAN KARELER İÇİN TIKLAYINIZ!

Queensland sahili açıklarındaki Whitsunday Adalarının "mücevheri" tabir edilen 5 bin nüfuslu Hamilton adasında, nefes kesici bir manzaraya nazır 3 odalı evde kira ödemeden yaşayacak bekçinin, uçak ve diğer ulaşım masrafları da karşılanıyor.

BİZE ULAŞIN