Annesini kurtaramayan doktora bombalı saldırı

Azerbaycan'ın Gence kentinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Böbrek hastası olan annesini ameliyat sırasında kaybeden Fikret Abbasov (36) isimli şahıs ameliyatı gerçekleştiren doktora bombalı saldırıda bulundu.

Bombalamadan yaralı olarak kurtulan doktor Adnan İsmayılov 'un aracı büyük zarar gördü. Gence'deki Abbas Sıhhat Devlet Hastanesi'nde cerrah olarak görev yapan doktor İsmayılov acil ameliyata alınırken, olayın faili kısa zamanda yakalandı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, 53 yaşındaki doktor İsmayılov otomobiline binerken kendisine bir kişi yaklaşarak konuşmak istedi. Arabayı durduran doktor eski hastasının oğlu Fikret Abbasov bir süre konuştu. Daha sonra Abbasov el bombasının pimini çekerek arabaya attı ve kaçtı. Doktorun o sırada arabadan fırladığı bildirildi.

Patlamada yaralanan İsmayılov, hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı. Olaydan hemen sonra gözaltına alınan zanlı Abbasov, böbrek hastası olan annesinin Doktor Adnan İsmayılov tarafından ameliyat edildiğini, ancak daha sonra öldüğünü söyledi. Zanlı doktoru bunun için cezalandırmak istediğini itiraf etti. Fikret Abbasov'un annesinin 40 gün önce öldüğü öğrenildi. Gence şehir savcılığı olayla ilgili soruşturmaya başladı.
BİZE ULAŞIN