Mandela için söyledi

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin eşi Carla Bruni-Sarkozy, Nelson Mandela'nın 91. yaşgünü için ABD'nin New York kentinde düzenlenen konserde şarkı söyledi.

Carla Bruni, New York'ta düzenlenen konserde, Fransa Cumhurbaşkanı ile evlendikten sonra ilk kez sahneye çıkmış oldu.

Dave Stewart ile düet yapan ve birlikte gitar çalan Bruni, Bob Dlyan'in ''Blowin in the Wind'' şarkısının yavaş bir versiyonunu seslendirirken, izleyiciler arasındaki eşi Fransa Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy de gülümseyerek, kendisini alkışladı.

New York'taki Radio City Music Hall Salonu'nda düzenlenen ''Mandela Günü'' konserine, Bruni'nin yanısıra, Aretha Franklin, Queen Latifah ve disko kraliçesi olarak bilinen Gloria Gaynor'un yanısıra, Baaba Maal'in de aralarında bulunduğu Afrikalı sanatçılar da katıldı.

Konserin finalinde, konsere katılan tüm sanatçıların yanısıra, Morgan Freeman, Forest Whitaker ve Susan Sarandon gibi ünlü sinema oyuncuları, ünlü şarkıcı Stevie Wonder ile birlikte, Wonder'ın ''Happy Birthday'' adlı hit şarkısını söylediler.

''Mandela Günü'' konserine video konferans yoluyla bir mesaj gönderen ABD Başkanı Barack Obama ise Mandela'nın yaşamının insanlara cesur olmayı öğrettiğini söyledi.

BİZE ULAŞIN