Bulgaristan'da trafik kazası: 1 Türk öldü

Bulgaristan'da E-5 "Trakya" otoyolunda dün gece saatlerinde meydana gelen trafik kazasında, 21 yaşındaki üniversite öğrencisi bir Türk'ün hayatını kaybettiği bildirildi.

Ulusal Sağlık Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklamada, Türk öğrencileri taşıyan "Volkswagen" marka bir minibüs ile bir kamyonun çarpıştığı kazada adı açıklanmayan 1 öğrencinin öldüğü, 20 ve 25 yaşlarında 2 öğrencinin de hafif yaralandığı belirtildi.

ÖLEN TÜRK ÖĞRENCİNİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ
Bulgaristan'da E-5 "Trakya" otoyolunda dün gece meydana gelen trafik kazasında ölen Türk öğrenci ve yaralanan iki arkadaşının kimlikleri belirlendi.

Sofya'da tıp fakültesinde öğrenim gören 7 Türk öğrencinin bulunduğu minibüsün otoyolda bir kamyonla çarpışması sonucu Diyarbakır doğumlu Hacı Mehmet Gündüz (21) adlı öğrencinin olay yerinde hayatını kaybettiği bildirildi. Hacı Mehmet Gündüz'ün cenazesinin Pazarcık kenti Adli Tıp morguna kaldırıldığı öğrenildi.

Kazada minibüste bulunan öğrencilerden Ordu doğumlu Yunus Emre Dinleyici ve Diyarbakır doğumlu Abbas Elgörmüş'ün ise hafif yaralandıkları, sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Kaza yapan minibüsün, tıp fakültesinde okuyan öğrenciler tarafından, sınavlar için Sofya'ya gitmek üzere Türkiye'den kiralandığı kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı yetkilileri kaza ile ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldığını açıkladı.
BİZE ULAŞIN