Obama'nın doğum günü dileği barış

Perşembe 06.08.2009
Son Güncelleme: Perşembe 06.08.2009
ABONE OL
ABD Başkanı Barack Obama, koltuğuna oturduğundan beri ilk kez doğum gününü kutladı. Önceki gün 48 yaşına basan Obama, güne ailesiyle kahvaltı yaparak başladı. Ardından 60 kadar Demokrat Partili senatörün katıldığı öğle yemeğinde basına kapalı bir doğum günü partisi yaptı.

Parti sonrası da basın mensuplarıyla birlikte "Happy Birthday" şarkısını söyleyerek mutluluğunu paylaştı. Obama, 60 yıldır Beyaz Saray'da diplomasi muhabirliği yapan ve Obama ile aynı gün 89'uncu yaşına basan gazeteci Helen Thomas'ı da unutmadı. Thomas ilk yeni yaş tebriğini başkandan aldı. Obama'nın doğum günü pastasından ikram ederek öptüğü Thomas, başkanın kulağına fısıldadığı sözlerle merak uyandırdı.

*FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

ABD Başkanı, yeni yaşını kutlayan gazetecilere teşekkür ederken, "Thomas bana doğum günü dileğinin dünya barışının sağlanması olduğunu söyledi. Sağlık reformları tasarısının kabul edilmesini istediğini de iletti. Benim de doğum günü dileğim bu" diye konuştu.

Antigua'nın en yüksek tepesine de doğum günü şerefine Obama Dağı ismi verildi. Obama, hafta sonunda yakın dostlarına bir parti vermişti.