En hamarat erkekler orada

Dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi ekonomistlerinden Almudena Sivilla-Sanz tarafından yapılan bir araştırma, gelişmiş ülkeler arasında en hamarat erkeklere sahip ülkenin İsveç olduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre ev işleri konusunda maharetli olan İsveç erkekleri yeri geldiğinde mutfağa girip yemek pişirerek, yeri geldiğinde çamaşır yıkayarak, yeri geldiğinde de temizlik yaparak gelişmiş ülkeler arasında en hamarat erkekler olduklarını gösteriyorlar.

İsveç'in kadın ve erkek arasındaki siyasal ve sosyal eşitliğin en yüksek olduğu ülke olduğunu söyleyen Almudena Sivilla-Sanz bu yüzden İsveçlilerin çoğunun evli insanların bekârlardan daha mutlu olduğuna inandığını belirtiyor.

Araştırmasında gelişmiş ülkeleri siyasal ve sosyal eşitlikler bakımından kıyaslayan Sivilla-Sanz İsveç'ten sonra eşitliğin en yüksek olduğu ikinci ülkenin Norveç olduğunu söylüyor. Norveç'in ardından ise sırasıyla İrlanda, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri geliyor. Listenin sonunda ise Japonya ve Avusturya var.
BİZE ULAŞIN