Havada facia

New York'ta küçük bir turistik uçakla helikopter havada çarpıştı. Saniye saniye görüntülenen kazada biri çocuk 9 kişi hayatını kaybetti

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazartesi 10.08.2009 ABONE OL
ABD'de New York ile New Jersey eyaletleri arasındaki Hudson Nehri üzerinde küçük bir turistik uçakla helikopter havada çarpıştı. Kameralar tarafından saniye saniye görüntülenen kazada biri çocuk dokuz kişi öldü. Yetkililer, helikopterde beş İtalyan turist ve bir pilotun, uçakta ise biri çocuk üç kişinin bulunduğunu kaydetti. Önceki gün akşam saatlerinde gerçekleşen kazanın hemen ardından aramakurtarma çalışmaları başlatılırken, bot ve helikopterlerle olay yerine ulaşan dalgıçlar üç cesede ulaştı. Görgü tanıkları kazayı "Önce büyük bir çarpışma sesi duyduk. Sonra patlama gerçekleşti ve enkaz nehre çakıldı. Düşerken helikopterin pervanesi ve uçağın bir kanadı kopmuştu. Korkunç bir kazaydı" sözleriyle anlattı.

http://m.sabah.com.tr/multimedya/video/videoizle/60c12d7b-f3b3-4100-8485-db0f33ca0c3d

BU İKİNCİ VUKUATI

Eurocopter AS 350 tipi helikopterin ise turistler için havadan şehir turları düzenleyen Liberty şirketine ait olduğu bildirildi. İki yıl önce aynı şirkete ait bir helikopter Hudson nehri üzerinde arızalanarak büyük tehlike atlatmıştı. Piper PA-32 tipi uçağın ise Teterboro havaalanından kalktığı ve kazadan kısa süre önce motor arızası sinyali verdiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU