Çatıda masaj yaptırırken füzeyle vuruldu

Geçen hafta öldürülen Pakistan'daki Taliban lideri Beytullah Mesud'un, şeker hastası olduğu ve çatıya bacaklarına masaj yaptırmak için çıktığı öne sürüldü

  1. Haberler
  2. Dünya
Çarşamba 12.08.2009 ABONE OL
Pakistan'da ABD'nin geçen haftaki bombardımanında öldürüldüğü sanılan Taliban lideri Beytullah Mesud'un füze saldırısı sırasında çatıda masaj yaptırdığı ileri sürüldü. CNN televizyonunun üst düzey ABD'li yetkililere dayandırdığı haberinde, Mesud'un haftalardır ABD'ye ait 9 insansız uçak tarafından izlendiği ve CIA'nın, ABD Başkanı Barack Obama'dan Mesud'un vurulması yönünde emir aldığı belirtildi.

HAVA SICAKTI

CNN'e göre, geçen çarşamba günü Mesud'un kayınpederinin evinin çatısına Mesud'a benzeyen bir erkek çıktı. Ardından da bu kişinin bacaklarına bir kadın masaj yapmaya başladı. CIA, Mesud'un şeker hastası olduğunu ve bacaklarının sık sık ağrıdığını biliyordu. Pakistan'da o gün havanın çok sıcak olduğunu ve Mesud'un bu yüzden evin çatısına çıktığı belirtilen CNN'in haberinde, "CIA müdahale etmeye karar verdi ve ajanları Mesud'u öldürdü" denildi. Haberde, Amerikan istihbarat servislerinin, Obama'ya Mesud'un kesin olarak öldürüldüğü bilgisini verdiği de kaydedildi.

Taliban bu kez Kabil'i vurdu
AFGAN seçimlerine 8 gün kala Taliban bombalı saldırılarını durdurmuyor. Başkent Kabil'in güneyinde kamu binalarına ve uluslararası havaalanına, makineli tüfek ve roketlerle önceki gün düzenlediği saldırının ardından çıkan çatışmada 6 militan ile 2 güvenlik görevlisi öldü. Devlet Başkanı Karzai ise, Taliban'ın seçimlere engel olamayacağını belirtti. Taliban militanları, seçim öncesinde saldırıları artıracaklarını ve seçime engel olacaklarını açıklamıştı.