Okul çantası yerine iPhone

Amerikalı ve Kanadalı öğrenciler, ücretsiz verilen bir uygulama yardımıyla ağır okul çantalarındaki ders kitaplarının içeriğini iPhone'larında saklayabilecekler.

Çarşamba 12.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 12.08.2009 11:18
ABONE OL
Elektronik ders kitapları konusunda uzman California şirketi CourseSmart, Apple'ın iPod ve iPod Tocuh modellerinden ders kitaplarına ulaşabilme olanağı sağlayan ücretsiz bir yazılımı dün hizmete sunduğunu açıkladı.

CourseSmart firmasının Başkan Yardımcısı Frank Lyman yaptığı açıklamada, eğitim alanında iPhone ve iPod Touch'ta uygulamalar için inanılmaz bir potansiyel gördüklerini belirterek, elektronik ders kitaplarına basılı şeklindeki gibi aynı renkler ve sayfa düzeniyle ulaşabilmenin öğrenciler için önemli olduğunun altını çizdi.

Elektronik ders kitaplarını CourseSmart şirketinden satın alan öğrenciler, internete bağlı herhangi bir bilgisayardan notlarını okuyabiliyor, bunları yazdırabiliyor veya kopyasını alabiliyor, aynı zamanda da iPhone veya iPod Touch'larını kullanarak, notlarına göz atabiliyorlar.

Şirketin eTextbook adını verdiği uygulamaya Apple'ın App Store online sayfasından ulaşmak mümkün.CourseSmart şirketi, ABD'de ve Kanada'da 2007'den bu yana elektronik ders kitaplarını, basılı olanların yarı fiyatına sunuyor.