ABD'de süper Türk öğrenci

ABD'nin seçkin üniversitelerinden, New York kentinin Long Island bölgesinde bulunan Stony Brook Üniversitesinde Siyaset bilimi bölümünde öğrenim gören Türk öğrenci Hasan Akbulut, 6 yılda bitirmesi gereken yüksek öğrenim ve mastırını 4 yılda tamamlama başarısını göstererek okul tarihine geçti.

  1. Haberler
  2. Dünya
Cumartesi 15.08.2009 09:39 ABONE OL
Akbulut, en yüksek not ortalamasının 4 olduğu okuldan, 3.8 derecesi ile mezun oldu. Akbulut, bir çok Amerikan hukuk firması tarafından gelecek vaad eden bir hukukçu adayı olarak yakın takibe alındı.

ABD'nin en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilen, Stony Brook Üniversitesinden bu yıl mezun olan Hasan Akbulut'un bu büyük başarısı karşılıksız kalmadı. ABD'de çok özel yetenekli, seçme öğrencilerin hukuk eğitimi gördüğü ve ABD'de birçok ünlü hukukçunun mezun olduğu "New England School of Law" Türk öğrenci Hasan Akbulut'u 3 yıl özel hukuk eğitimi alması için üniversiteye kabul etti. ABD'nin Boston kentinde bulunan, "New England School of Law" ülkenin Hukuk dalında verdiği özel eğitimle en gözde üniversitelerinden biri kabul ediliyor. Her yıl hukuk bölümüne çok az sayıda öğrenciyi kabul eden okulda, öğrencilerin geçmişteki notları ve başarıları dikkate alınmayıp, gelecekte hukuk konusunda ülkeye liderlik edebilecek, hedefleri olan çok özel yetenekli öğrenciler kabul ediliyor.

AKBULUT ABD'DE YAŞAYAN YENİ KUŞAK TÜRKLER SİYASETE GİRMELİ
Akbulut, öğrenimini tamamladıktan sonra kendisi gibi hukuk öğrenimi gören ağabeyi ve Avukat olan babası ile birlikte çalışacağını belirterek, "ABD'de yaşayan Türk toplumuna hizmet etmek istiyorum, ABD'de yaşayan Türk toplumu hedef büyütmelidir. Özellikle bu konuda biz gençlere büyük bir görev düşmektedir. ABD'de yaşayan biz yeni kuşak Türkler, bu ülkede mutlaka siyasete girmeliyiz. ABD'de diğer etnik kökenli göçmenler gibi biz Türk gençleri de, ABD "deki hükümet kurumlarında çalışarak önemli görevlere talip olmalıyız. Türk gençleri devlet sisteminin içerisine girmeli, yargıç, savcı, polis gibi her türlü önemli görevler için aday olmalıdır. Türkler, ABD kongresine seçilmeli, yerel yönetimlerde görev almalıdır.Türkiye'de henüz rayına oturmamış bir demokrasi içerisinde siyaset yapılıyor. Biz genç kuşak Türkler, ABD'de siyasetle daha fazla ilgilenip bilgi birikimimizi anavatanımıza taşımalıyız. Türkiye'de demokrasinin tam olarak uygulanmasına katkımız olmalı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU