Medvedev mahkemelik oldu

Başbakan Vladimir Putin ile Soçi'de yaz tatilinin keyfini çıkarmakta olan Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, hiç ummadığı bir şekilde davalı oldu.

Cumartesi 15.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 15.08.2009 11:58
ABONE OL
Önceki gün Soçi'deki bir kafede gençlerin arasına dalarak Putin'le birlikte Rusya-Arjantin futbol maçını izleyen Medvedev, kafeden çıkışta Mercedes marka cipine binişi sırasında emniyet kemerini takmaması Yekaterinburglu bir vatandaşı çileden çıkardı.

LİDERLERİN MAÇ KEYFİNDEN ÇARPICI FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Rus devlet kanalı RTR'deki görüntüleri izleyen Yekaterinburglu vatandaş polise başvurarak Medvedev'in emniyet kemerini takmamasından şikayetçi oldu. Kazaların artması yüzünden Medvedev'in kampanya başlattığı bir dönemde kendisinin kemer bağlamadığını söyleyen vatandaş, cevap bekliyor.

Rusya trafik yasasına göre kemer bağlamadan araba kullanmanın cezası 500 ruble (17 dolar). Öte yandan, Rusya trafik polisi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada Medvedev'in emniyet kemeri takıp takmamasının trafik polisiyle ilgisi olmadığı, devlet başkanının güvenliğinden sorumluluğun Federal Güvenlik Servisi'ne ait olduğu belirtilirken, Kremlin'den ismi açıklanmayan bir yetkilinin ise Medvedev'in arabayı kullanmaya başladıktan az sora emniyet kemerini taktığını bildirdi.