Kabil'de intihar saldırısı

Afganistan'ın başkenti Kabil'in doğusundaki bir ana yolda bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında bazı araçların alev aldığı, ilk belirlemelere göre 5 sivilin öldüğü, yaklaşık 30 kişinin yaralandığı bildirildi.

Yetkililer, Kabil'i Celalabad'a bağlayan yolda düzenlenen saldırıda yaralananlar arasında 3 BM çalışanının bulunduğunu kaydetti.

Savunma ve Sağlık bakanlıkları sözcülerinin açıklamasına göre, intihar saldırısında en az 3 kişi öldü, yaklaşık 30 kişi yaralandı.

BM sözcüsü, bir BM aracındaki 3 Afgan çalışanın da yaralandığı saldırıda, BM aracının hedef alındığı yönünde herhangi bir işaret bulunmadığını söyledi.

İlk haberlerde, yabancı askerlerin bulunduğu bir konvoya bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendiği bildirilmişti. Bir BM kaynağı, bölgede büyük bir bina kompleksi bulunan BM'nin saldırının hedefi gözükmediğini belirtmişti.

Afganistan'da iki gün sonra yapılacak devlet başkanı seçimi öncesinde bu sabah devlet başkanlığı sarayını hedef alan roket saldırısı da düzenlenmişti. Saldırıda bina kompleksinin isabet aldığı ve hasar gördüğü, ölen veya yaralananın olmadığı bildirilmişti.
BİZE ULAŞIN