Vatandaş Kremlin'e girmeye kalkınca...

Moskova'nın kalbi sayılan Kremlin meydanında çok ilginç olay yaşandı.

İsmi henüz açıklanmayan bir Rus vatandaşı (31) "Benim Putin'le randevum var" diyerek, Rusya Federasyonu'nun merkez yönetim binası Kremlin'in içine arabası ile girmek istedi.

İnterfaks haber ajansına açıklamada bulunan polis yetkilisine göre, sabah erken saatlerinde vatandaş kendi arabasıyla Kremlin'in ana giriş kapısı Borovitskaya'ya kadar geldi. Burası aynı zamanda başta Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev olmak üzere üst düzey yetkililerin giriş yaptığı ana kapı.

Vatandaş Borovitskaya Kapısı'nda duran Rusya Federal Koruma Servisi (FSO) yetkilisine, "Beni Putin çağırdı, randevum var. Ben özel tim Alfa'da binbaşıyım." dedi. Bu sözlerinin ardından vatandaş aniden yere düştü. Tanıkların ifadesine göre "Putin'in misafirinin" ağzından köpüklere akmaya başladı. İnterfaks'a konuşan psikolog doktor bu durumun sara hastalıkları belirtisi olduğuna da işaret etti.
Daha sonra vatandaş polis karakoluna götürüldü. Vatandaşın üzerinden ise Çeçenistan savaş gazisi kimliği de çıktı. Kullandığı arabanın ise kendi eşine ait olduğu da belirlendi. Vatandaşın psikolojik durumunun da tespit edilmesi için sağlık tahlilleri gerçekleştirildi.
BİZE ULAŞIN