Bağdat'ta ölü sayısı 101'e yükseldi

Irak'ın başkenti Bağdat'ta dün sabah bomba yüklü araçlar ve havan toplarıyla eş zamanlı düzenlenen saldırılarda ölü sayısının 101'e çıktığı bildirildi.

Irak İçişleri Bakanlığı; Dışişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığının da aralarında bulunduğu yerlere düzenlenen saldırılarda 101 kişinin öldüğünü, 563 kişinin yaralandığını açıkladı.

Bakanlık, Bağdat'ın merkezinde bulunan El Salihiye, Hafız El Kadı, Bab El Muazzam, Veziriye, El Beyya, El Amiriye ve Kerrada semtlerinde saldırılar düzenlendiğini bildirmişti.

* OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...NATO GENEL SEKRETERİNDEN IRAK AÇIKLAMASI
NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, dün Bağdat'ta düzenlenen saldırıları ittifak adına şiddetle kınadı.

Rasmussen, 95 kişinin ölümüne, 600'e yakın kişinin de yaralanmasına yol açan saldırılar sonrasında yaptığı açıklamada, Irak halkına ve terörizm kurbanı olan Iraklıların ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Bu insani kayıpların ve çekilen acıların, bir kere daha, terörizm tehdidinin ne kadar büyük bir tehlike oluşturduğunu gösterdiğine işaret eden Rasmussen, bu tür eylemlerin hiçbir savunma ve izahı olamayacağını belirtti.

Rasmussen, NATO'nun, Irak'taki güvenlik birimlerinin eğitimine katkıyı ve terörizme karşı mücadelede işbirliğini sürdüreceğini duyurdu.
BİZE ULAŞIN