Twitter, tıbbın hizmetinde

Son zamanlarda popüler olan mikroblog iletişim ve paylaşım ağı Twitter, halka yönelik sağlık hizmeti ve tıbbi uyarı konusunda gerçek zamanlı bir haberleşme aracı olarak ortaya çıkıyor.

  1. Haberler
  2. Dünya
Çarşamba 26.08.2009 13:56 ABONE OL
ABD'de "İletimli Sağlık Merkezi" tarafından kullanılmaya başlanan yeni yöntemde, Twitter aracılığıyla gönderilen kısa mesajlar veya "tweet"ler, doğal felaketler sırasında yapılacaklar, ilaç güvenliğine ilişkin uyarılar ve domuz gribi gibi durumlarda bilgi paylaşımında önemli avantaj sağlıyor.

Merkezin direktörü, Twitter ile kitlesel iletişim olanağı yakaladıklarını belirterek, bu sayede hastaların klinik deneyler veya Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinden gönderilen son dakika uyarılarına da kolayca ulaşabildiklerini kaydetti.

"Telemedicine and e-Health" dergisinin son sayısında yayımlanan makalede de, sosyal medya ve Twitter gibi internet temelli iletişim araçları kullanılmasının ayrıca, hastaların mahrumiyet ve özel yaşamlarının korunması ile doğru, güvenilir ve sağlıklı bilgilere ulaşmaları konusunda yardımcı olduğuna işaret edildi.
BUGÜN NELER OLDU