Kaçırıldıktan 18 yıl sonra ortaya çıktı

ABD'de 1991'de 11 yaşındayken kaçırılan Jaycee Lee Dugard adlı kadın, 18 yıl sonra sağ olarak ortaya çıktı.

Kaliforniya eyaletinin El Dorado Şerif Bölgesi yetkilisi Les Lovell, 1991 yılında South Lake Tahoe'deki evinin dışında kaçırılan Dugard'ın yürüyerek Concord polis karakoluna geldiğini ve 18 yıl önce kaçırılan Jaycee Lee Dugard olduğunu söylediğini belirtti.Kadının Dugard olduğundan yüzde 99 emin olduklarını ifade eden Lovell, DNA testinin başlatıldığını kaydetti. Dugard'ın ne zaman ortaya çıktığı ise henüz açıklığa kavuşmadı.

* FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Görgü tanıkları, 10 Haziran 1991'de bir araçtaki iki kişinin Dugard'ı üvey babasının gözleri önünde kaçırdığını söylemişti.Dugard ile ilgili soruşturma kaçırıldığından beri sürüyordu.TECAVÜZ SONUCU İKİ ÇOCUK DOĞURDU
ABD'de 1991'de 11 yaşındayken kaçırılan, 18 yıl hapis hayatı yaşayan Jaycee Lee Dugard'ın, saldırganın tecavüzleri sonucu iki de çocuk doğurduğu bildirildi.

Dugard'ın kaçırıldıktan 18 yıl sonra ortaya çıkmasıyla ilgili soruşturmayı sürdüren polis yetkilileri, 58 yaşındaki Phillip Garrido'nun kızı Antioch kentinin banliyösünde bulunan evinin arka tarafında adeta esir kampı oluşturduğu bir yerde tutuğunu, dış dünyayla bağlantı kurmasını engellemek için kızın bulunduğu yeri tentelerle kapattığını, duvar ördüğünü kaydetti.

Dugard'ın uğradığı tecavüzler sonucunda doğurduğu 15 ve 11 yaşındaki iki çocuğuyla birlikte aynı yerde tutulduğunu belirten El Dorado Şerif yardımcısı Fred Kollar, ''Çocukların hiçbiri ne okul, ne doktor yüzü görmüş. Tamamen tecrit edilmiş durumda tutulmuşlar'' dedi.

Çocukların bulunduğu yerde tellere elektrik verildiğini de ifade eden Kollar, çocukların ne dış dünya, ne de duş gibi gereksinimlerle ilgili hiç bir bilgisi bulunmadığını belirterek, tutuldukları yeri de ''esir kampı gibi'' diye açıkladı.

Karısı 54 yaşındaki Nancy Garrido ile birlikte tutuklanan Phillip Garrido'nun kaçırma suçunu kabul ettiğini belirten Contra Costa polis sözcüsü Jimmie Lee de, daha önce tecavüzden hüküm giymiş Garrido'ya Dugard olayıyla ilgili olarak ayrıca tecavüz etme ve küçüklere yönelik ahlaksız hareketler gibi suçlamalar yöneltilmesinin öngörüldüğünü kaydetti.

Garrido'nun Antioch'daki evi polis kordonu altına alınırken, olayla ilgili soruşturma bölge polisi ve federal soruşturma bürosu FBI tarafından yapılıyor.

Garrido çiftinin komşusu 78 yaşındaki Helen Boyer ise, ''hoş ve dost canlısı'' olarak tanımladığı çiftin özellikle Phillip Garrido'nun annesinin sağlığına çok dikkat ettiklerini, kendisinin de bir ihtiyacı olduğunda ilk onların geldiğini söyledi.

South Lake Tahoe'deki evinin yakınında, 1991 yılında kaçırılan Lee Dugard, bir süre önce Concord polis karakoluna gelerek, kendisini 18 yıl önce kaçırılan kız çocuğu olduğunu söylemişti.

Yetkililer, karakola geliş zamanı henüz açıklık kazanmayan Dugard'ın yakınları tarafından tanındığını, ayrıca DNA testi yapılacağını kaydetti.

Yetkililer, Dugard'ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve bugün annesiyle bir araya gelmesinin planlandığını kaydetti.

Dugard'ı 1991'de son gören kişi olarak bilinen ve olayla ilgili uzun süre şüpheli olarak görülen üvey babası Carl Probynve, üvey kızının bulunması için her şeyi yaptığını ama yine de Dugard ortaya çıkana kadar şüpheli olarak adeta cehennem hayatı yaşadığını söyledi. Porbynve, bu olay nedeniyle evliliğinin de sona erdiğini kaydetti.

OLAYLA İLGİLİ EVLİ BİR ÇİFT TUTUKLANDI
Jaycee Lee Dugard olayıyla ilgili evli bir çift tutuklandı. Kaliforniya eyaletinin Contra Costa bölgesi polis yetkilileri, 58 yaşındaki Phillip Garrido ile karısı 54 yaşındaki Nancy Farrido'nun adam kaçırma ve suç işleme için plan kurma suçlamasıyla tutuklandığını bildirdi.

Yetkililer, daha önceden güç kullanma ve korkutma yoluyla tecavüzden hüküm giymiş olan Phillip Garrido hakkında Dugard olayında da güç kullanarak tecavüz etme ve ahlaksız hareketler yapmasıyla ilgili araştırma yapıldığını kaydetti.

South Lake Tahoe'deki evinin yakınında, 1991 yılında kaçırılan Lee Dugard, bir süre önce Concord polis karakoluna gelerek, kendisini 18 yıl önce kaçırılan kız çocuğu olduğunu söylemişti. Yetkililer, karakola geliş zamanı henüz açıklık kazanmayan Dugard'ın yakınları tarafından tanındığını, ayrıca DNA testi yapılacağını kaydetti.

BİZE ULAŞIN