Haber turu

1 milyon euroluk dava açtı
İTALYA Başbakanı Silvio Berlusconi, ülkenin önde gelen gazetelerinden La Repubblica'ya 1 milyon euroluk tazminat davası açtı. Berlusconi'nin 18'lik çıtır manken Noemi Letizia ile ilişkisinin ortaya çıkmasının ardından başlattığı "Cevap ver" kampanyasının Başbakan'a zarar verdiğini ve siyasi komplo olduğunu söyleyen avukatlar, durumun tazmin edilmesi gerektiğini belirttiler. Berlusconi'nin Fransız Nouvel Obervateur ve İspanyol El Pais gazetelerine de dava açtığı bildirildi.

'Konuşarak imaj düzelmez'
ABD Genelkurmay Başkanı Amiral Michael Mullen, ABD hükümetinin Müslüman dünyaya ile "stratejik iletişim" çalışmalarına sert tepki gösterdi. Mullen, "Müslümanlarla iletişim kurmaya çalışmak çok güzel. Ama bizden cidden nefret eden insanlarla iletişim kurarak, konuşarak imajımızı değiştirmemiz mümkün değil. Bunun yerine eylemlerimizle onları yanımıza çekmemiz gerekir" dedi.

Kennedy demokrat kanadı böldü
ABD Senatosu'nun en uzun süre görev yapan senatörü Edward Kennedy'nin ölümü sonrası yapılan açıklamalar Demokratları ikiye böldü. Sağlık reformunun Kennedy'nin en çok istediği şey olduğunu ve bunu onun hatırası için tamamlamaları gerektiğini söyleyen Demokratlar'a sert tepki geldi. "Üzüntüyü kullanmak Kennedy ailesine yapılacak en büyük haksızlıktır" diyenler Kennedy'nin isminin kullanılmamasını istedi.

Esad ve Maliki'yle görüştü
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, dün Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ve Irak Başbakanı Nuri El Maliki ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşme sonunda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun barış konusunda bölgeye ziyaret gerçekleştirmesi benimsendi. Başbakanlık Basın Merkez'inden yapılan açıklamada Davutoğlu'nun 31 Ağustos'ta Bağdat ve Şam'a gitmesi konusunda ortak karar alındığı ifade edildi.

BİZE ULAŞIN