'Mutlu bir aile' için beyinleri yıkanmış

1991'de 11 yaşındayken kaçırılıp 18 yıl tecavüze uğrayan ve bu ilişkiden iki kızı olan ABD'li Dugard'ın "hücresi" medyaya gösterildi

ABD ve Dünya günlerdir 11 yaşındayken rehin alınarak tam 18 yıl boyunca bir evin bahçesinde rehin tutulan Jaycee Lee Dugard'ın tüyleri ürperten öyküsünü konuşuyor. 58 yaşındaki sapık Philip Garrido'nun Kaliforniya eyaletinin San Fransisco kenti yakınlarındaki evinin kapıları dün medyaya açıldı. Antioch kasabasındaki evin bahçesinden görüntüler şu anda 29 yaşında olan Dugard ile kendisine tecavüz ederek iki çocuk sahibi olan sapık Garrido arasındaki duygusal bağı gözler önüne seriyor. Dağınıklığından dolayı adeta bir çöplük görünümündeki ev ve Dugard'ın rehin tutulduğu bahçeden ilk görüntüler sapık ile kurbanı arasında adeta bir sevgili ilişkisi olduğunu ortaya koyuyor. Evin bahçesindeki 'hoşgeldin' tabelası dikkat çekiyor.

SAPIK İÇİN SÜSLENİYORMUŞ

Makyaj malzemeleri, romanlar,oyuncak bebekler sapığın kurbanına hapis hayatı yaşatmasından çok 'mutlu bir aile' hayatına inandırmış olduğunun kanıtları olarak duruyor. Bir yayınevi sahibi olan Dugard'ın kendisini kaçıran Garrido'ya, yardım ettiğine dair kanıtlarda göze çarpıyor. Soruşturma ekipleri Dugard'ın yayınevinde çeşitli broşürler, kartlar tasarlayıp, bastırdığı ve sapıkla e-posta yoluyla da haberleştiğini söylüyor. ifade edildi. Dugard'ın ayrıca Garrido'nun tecavüzleri sonucu dünyaya geldiği iddia edilen iki çocuğuyla bir süpermarkette alışveriş yaparken görüldüğü de açıklandı. 11 ve 15 yaşlarındaki iki kızın okula gitmeyip evde eğitim gördükleri ve "robot" gibi davrandıkları da öğrenildi. Garrido'yla iş ilişkisi içinde olan emlakçı Deepal Karunaratne, Dugard'ı 6 hafta önce gördüğünü, selamlaştıklarını ve kendisini gördüğü için mutlu göründüğünü söyledi. Polisler, evdeki kitaplıktan Phillip Garrido'nun Dean Koontz gibi romanlarında dengesiz kişiliklere yer veren yazarlara ve korku edebiyatına düşkün olduğu sonucunu çıkardılar. Garrido çiftinin komşuları onların dışarıdan normal bir aile gibi göründüklerini, seyrek gördükleri iki kızın da onların torunu olduklarını zannettiklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN