Plajda kazdığı oyun çukuru sonu oluyordu

ABD'li gencin plajda oyun olsun diye kazdığı çukur 2.5 metreye ulaşınca, ölüm tehlikesi atlattı. Çukurun içinde kalan genci kurtarmak için itfaiye iki saat uğraştı

ABD'nin Rhode Island eyaletindeki bir plajda kuma gömülen 17 yaşındaki genç ölümden döndü. James Boyden adlı genç, oyun olsun diye plajda çukur kazmaya başladı. Ancak kazdığı çukur 2.5 metre derinliğine ulaşınca sorun başladı: Kum yığını bir anda Boyden'ın üzerine çöktü. Talihsiz gence önce ailesi müdahale etti. Ancak bu kez daha fazla kum Boyden'ın üzerine yığıldı. Bunun üzerine plajdaki yaklaşık 100 kişi kurtarma çalışmasına katıldı. Ardından itfaiyeciler ve profesyonel kurtarma ekipleri olay yerine geldi. Ekipler daha fazla kumun yığılmasını engellemek için büyük çaba sarf etti. Kum içinde boğulmasın diye Boyden'a tüple oksijen verildi.

'CİĞERLERİM KUMLA DOLDU'
İki saat sonra kurtulan James Boyden şöyle konuştu: "Çok az da olsa hareket edebiliyordum ama ayağa kalkamadım. Ağzıma, ciğerlerime kadar kum girdi." Boyden kurtarıldıktan sonra hastaneye kaldırıldı.
BİZE ULAŞIN