TV'de sansüre uğrayan filmi internette patladı

İtalyan devlet televizyonunun yasakladığı Berlusconi'nin çapkınlıklarını anlatan film, Venedik Film Festivali'ne damga vurdu

  1. Haberler
  2. Dünya
Perşembe 04.09.2009 ABONE OL
İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi bu kez de Venedik Film Festivali'nin en tartışmalı filmine imza attı. Bugüne kadar "Seks, Güç ve Yalanlar" isimli kitaba konu olan Berlusconi'yi anlatan 'Videocracy' isimli film sansüre uğradı.Festivalde gösterilen film, resmi TV kanalında sansüre uğrayınca, sinema salonları ve internette patlama yarattı. Berlusconi'yi ucuz medya kültürüne sahip olmak, yarı çıplak kadınlarla görüntü vermek ve şovenist tavırlara sahip olmakla suçlayan 'Videocracy' adlı film, İtalya devlet televizyonu RAI tarafından yasaklandı. RAI, 66'ncı Venedik Film Festivali'nde de gösterime girecek filmin yönetmeni Erik Gandini'ye bir mektup yazarak filmin Berlusconi'yi rahatsız edici ve şerefine zarar verici nitelikle olduğunu bildirdi. Gandini ise "Berlusconi'nin üç televizyon kanalı var. Bu yasak İtalya'da her şeyin televizyondan geçtiğinin göstergesi" dedi.

BABASININ İZİNDE
Çapkınlıklarıyla basına konu olan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin oğlu Pier Silvio Berlusconi de babasının yolunda ilerliyor. Oğul Berlusconi, Venedik Film Festivali'nde babasının başkan, kendisinin de başkan yardımcısı olduğu Mediaset adlı TV kanalında sunucu olan 30 yaşındaki Silvia Toffanin ile görüntülendi.

BUGÜN NELER OLDU