Kral'a 2.5 ay sonra veda

Pop müziğin efsane ismi Michael Jackson, ölümünden yaklaşık 2.5 ay sonra toprağa verildi.

  1. Haberler
  2. Dünya
Cuma 05.09.2009 ABONE OL
25 Haziran'da yaşamını yitiren Jackson, dün Kaliforniya'daki ünlülerin mezarlığı Forest Lawn'da yer alan anıt mezara defnedildi. 200 kadar davetlinin ve 435 basın mensubunun hazır bulunduğu cenaze törenine Jackson'un annesi Katherine, babası Joe, kardeşleri, çocukları 12 yaşındaki Prince Michael, 10 yaşındaki Paris Michael ile 7 yaşındaki Prince Michael'ın yanı sıra, sanatçının yakın dostları olan Elizabeth Taylor, Macaulay Culkin gibi ünlü isimler de katıldı. Aile üyeleri, mezarlığa 31 araçlık bir konvoyla giriş yaparken, tabutun tören alanına getirilmesinden sonra basın mensuplarının görüntü almasına izin verilmedi. Sanatçının altın kaplama tabutunu kardeşleri Randy, Jackie, Tito, Jermaine ve Marlon taşıdı.

POLİS KUŞ UÇURTMADI

Jackson'un naaşı, yurttaşlık hakları savunucusu Rahip Al Sharpton'un konuşması ve Gladys Knight'ın seslendirdiği veda şarkısının ardından yerel saatle 08.00'de toprağa verildi. Tören sırasında polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Cenaze masraflarının ise Jackson'ın mirasından karşılanacağı bildirildi. Diğer yandan, cenaze töreni boyunca özel bir kamera önemli anları görüntüledi. Çekilen görüntülerin Jackson ile ilgili hazırlanacak "İşte bu" isimli belgeselde kullanılması planlanıyor. Adli tıp, Jackson öldüğünde vücudunda ölümcül seviyede güçlü anestezi ilacı bulunduğunu ortaya koymuştu.

BEYAZ ELDİVENLE UĞURLAMA

Sanatçının kardeşleri, siyah takım elbise ve Jackson'ın sembolü haline gelen beyaz eldivenle cenazeye katıldı. Cenaze töreninde Elizabeth Taylor gibi ünlüler de hazır bulundu.