Bugün dünyanın sonu mu?

  1. Haberler
  2. Dünya
Çarşamba 09.09.2009 17:33 ABONE OL
Kimi kıyamet günü habercileri bugünün, yani dokuzuncu yılın dokuzuncu ayının dokuzuncu günü, dünyanın sonu olduğu öngörüsünde bulunuyorlar. Ancak görünen o ki şu ana kadar hayal kırıklığına uğradılar.

Telegraph'ın haberine göre, 09/09/09 tarihi bazı karamsar kişiler tarafından insan ırkı tarihinin son günü olarak ilan edilmişti. Konu bir süredir internetteki sohbet odalarının gündem maddesini oluşturuyordu. Hatta 8 Eylül Çarşamba günü Google'da en çok aranan 100 terim arasında 09/09/09 da yer aldı. Dünyanın başına gelecek olası felaketler arasında Cern'in parçacık hızlandırıcı deneyi sonucu oluşacak kara deliğin dünyayı yutacağı ve insanların ani bir domuz gribi salgınıyla karşı karşıya kalacağı gibi tahminler ön plandaydı.

Ancak şimdiye dek meydana gelen en ilginç olaylar, bu dikkat çekici tarihten kâr elde etmek isteyen pazarlama şirketleri tarafından hayata geçirildi. Örneğin, hikâyesi kıyamet sonrası dünyada geçen "9" isimli bir animasyon filmi A.B.D'de vizyona girecek. Ayrıca yine Amerika'da oteller bugün müşterilerine indirim uyguluyor ve evlenecekler için bu tarihe özel fiyatlar sunuluyor.

BUGÜN NELER OLDU