Uçağı dini inançları nedeniyle kaçırmış

Meksika'da, Cancun'dan kaçırdığı uçağı başkent Meksiko'daki uluslararası havaalanına indiren hava korsanının Bolivyalı olduğu ve uçak kaçırma eylemini ''dini inançlara dayandırdığı'' bildirildi.

  1. Haberler
  2. Dünya
Perşembe 10.09.2009 10:34 ABONE OL
Polis yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, hava korsanı olan 44 yaşındaki Jose Mar Flores'in, ifadesinde, ''günün tarihi olan 09.09.09 rakamlarını şeytanın işareti 666 rakamlarının tersyüz edilmiş biçimi olarak değerlendirerek, uçağı bu nedenle kaçırdığını söylediği'' kaydedildi.

Açıklamaya göre, bomba taşıdığı tehdidiyle uçağı kaçırarak, başkent Meksiko çevresinde 7 tur attıran Flores, ''amacının, Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon'un dikkatini yaklaşan depreme çekmek olduğunu'' söyledi.

Yetkililer, uçak kaçırma eyleminin sona ermesinden sonra uçaktan 5 kişinin kelepçeli olarak indirilmesi ve toplam 9 kişinin eylemle bağlantısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmasıyla ilgili olarak da korsanın 1 kişi olduğunu, diğerlerinin güvenlik güçlerinin uçağa girmesi sırasında olaya katılmış gibi görünmeleri nedeniyle gözaltına alındıklarını kaydettiler.

Açıklamada, uçaktaki mürettebat ile 104 yolcunun sağlık durumlarının iyi olduğu da ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU