100 milyon €'luk talih kuşu

Avrupa'nın 9 ülkesinde oynanabilen lotoyu bir Fransız kazandı. Kimliği gizlenen talihlinin bu parayla neler yapabileceği konuşuluyor

  1. Haberler
  2. Dünya
Pazar 20.09.2009 ABONE OL
Avrupa'nın 9 ülkesinde oynanan "Euro Millions"ın yeni talihlisi belli oldu. Bir Fransız, "6, 16, 30, 38, 41, 2, 4"ten oluşan tahminiyle 100 milyon euroyu kazandı. 76 milyonda bir bilme şansı olan lotonun ismi açıklanmayan talihlisi Fransa'nın başkenti Paris'te limuzinle karşılanacak. Ödül teslim töreninden önce şehrin en lüks restoranında yemek yiyip lüks bir otelde ağırlanacak. Mafyadan korumak için kimliği açıklanmayan talihliye ödülü ertesi sabah medyaya kapalı törenle verilecek. Çekini alan talihliye, bu parayı nasıl kullanabileceğine dair özel bir bilgilendirme evrakı sunulacak. Evrakta, paranın bankada işletilmesi önerisinden, maddi konularda destek verebilecek avukatların listesine birçok öneri var. Parayla alınabilecek tarihi eserlere ait bir liste de bulunuyor. Talihliye özel bir sağlık sigortası yapılıyor. Vergi konusunda özel bilgiler veriliyor.

2 BOEİNG YOLCU UÇAĞI
Boeing firması tarafından üretilen yolcu uçakları 50 milyon euro değerinde. Bir filo oluşturup havayolu şirketİ kurulabilir.

500 PORSCHE ARABA
Ortalama 200 bin euro değerindeki Porsche marka arabalardan 500 adet satın alarak arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

DUBAİ'DE ADA
Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde dünya haritası şeklinde yapılan adalardan satın alınabilir. Fiyat aralığı 5-50 milyon dolar.

DÜNYAYI KURTARABİLİRSİNİZ
Eğer lotoyu kazanan bir hayırseverse parayı küresel iklimle mücadeleye bağışlayabilir. AB'nin 2020'ye kadar bu işe ayırdığı bütçe 100 milyon euro...

AYA TURİSTİK GEZİ
Uluslararası Uzay İstasyonu'na yolculuğun bedeli 20 milyon dolar. Özel şirketler kişi başı 100 milyon euroya aya turist götürmeye hazırlanıyor.

RONALDO'YU ALABİLİRSİNİZ
Ünlü futbolcu Christiano Ronaldo'yu sahip olduğunuz takımınıza alabilirsiniz. Üç büyükler Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kadro değerleri de ortalama 100 milyon euro..

BUGÜN NELER OLDU