Rio'da mafya dehşet saçtı

Brezilya'da polis helikopterini düşürüp, 5 otobüs ve bir okulu yakan uyuşturucu kaçakçıları 12 kişinin ölümüne neden oldu

Latin Amerika ülkesi Brezilya'nın karnavallarıyla ünlü kenti Rio de Janerio'da uyuşturucu mafyası terör estirdi. 2016'da olimpiyatlara ev sahipliği yapmaya hazırlanan kentte uyuşturucu kaçakçıları ve polis arasında yaşanan çatışmada bir polis helikopteri düşürüldü, 2'si polis 3'ü mafya üyesi 12 kişi çatışma sırasında hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, polisleri taşıyan helikopterin çetenin hedefi olduğunu, bir futbol sahasına inerken infilak ettiğini kaydetti. Binbaşı Oderlei Santos polis helikopterinin zanlılarca vurulduğunu, pilotun bir futbol sahasına zorunlu iniş yaptığını söyledi.

POLİSE MESAJ VERDİLER!

Operasyona katılan 6 polisi taşıyan helikopterin inişinin ardından infilak ettiği, iki polisin öldüğü, dört polisin de yaralandığı kaydedildi. Rio'nun son zamanlarda gördüğü bu en büyük şiddet olayının yatıştırılması için 3 bin 500 polis görev aldı. Çatışmalara, uyuşturucu kaçakçılarına karşı operasyon başlatan polise mafyanın sert bir cevap vermek istemesinin neden olduğu tahmin ediliyor.
BİZE ULAŞIN