Sarkozy'nin oğlu muhalefeti memnun etti

Fransa'da Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin 23 yaşındaki oğlunun ülkenin önde gelen iş merkezinin üst düzey yönetimini üstlenme düşüncesinden vazgeçmesi, muhalefet tarafından memnuniyetle karşılandı.

  1. Haberler
  2. Dünya
Cuma 23.10.2009 14:52 ABONE OL
Muhalefet partileri, yaptıkları baskının sonuç getirdiği ve Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin geri adım atmak zorunda kaldığı düşüncesini taşıyor.

Sosyalist Parti milletvekili Arnaud Montebourg, ''Sarkozy ailesinin kamuoyunun baskısına karşı gelemediğini'' belirtti ve ''Sarkozy ailesinin bu tür bir suiistimal girişiminden vazgeçtiğini'' ifade etti.

Komünist Parti sözcüsü Olivier Dartigolles, 23 yaşındaki Jean Sarkozy'nin ''babasının kayırmasıyla önemli bir göreve gelmek yerine eğitimine devam etmesi'' tavsiyesinde bulundu.

Fransız siyasi gazeteleri bugün, Jean Sarkozy'nin Paris'in La Defense bölgesindeki en büyük iş merkezinin yöneticiliğinden vazgeçme kararını birinci sayfadan duyurdu.

Kamuoyu araştırmaları, seçmenlerin çoğunluğunun Jean Sarkozy'nin bu göreve getirilmesine karşı olduğunu ortaya koymuştu.
BUGÜN NELER OLDU