Taliban'a karşı savaş devam ediyor

Pakistan ordusu, Güney Veziristan'da Taliban'a karşı yürüttüğü operasyonlarda 3 haftada en az 450 teröristin öldürülüğünü, 100'den fazla sığınağın imha edildiğini açıkladı.

Cuma 06.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 06.11.2009 11:11
ABONE OL
Pakistan ordusu, Güney Veziristan'da aşırılık yanlısı Taliban militanlarına karşı devam eden operasyonlarda 3 haftanın geride kaldığını, bu sürede 450'den fazla teröristin öldürüldüğünü, 100'den fazla sığınağın imha edildiğini, buna karşılık 45 askerin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Güvenlik güçlerinin bölgede üstünlüğü sağladığı kaydedilen açıklamada, Pakistan ordusunun Güney Veziristan'ın Maken, Ladha ve Sararogha yerleşim merkezleri üçgeninde savaş uçakları ve helikopterlerle yoğun bombardımana devam ettiği, kara birliklerinin hedeflerine doğru ilerlediği belirtildi.

Ayrıca dün geceden beri devam eden çatışmalarda 9 teröristin öldürüldüğü, 8 teröristin yaralandığı, sayılarının 10 bin kadar olduğu tahmin edilen militanların Kuzey Veziristan'a kaçmaya başladığı kaydedildi.

Pakistan ordusu, aşiretler bölgesi olarak bilinen bölgede 28 bin askerle 16 Ekimden bu yana aşırılık yanlısı Taliban militanlarına karşı savaşıyor.