3 kutup ayısıyla mahsur kaldı

Kanada'nın kuzeybatısındaki Nunavut bölgesinde 17 yaşındaki bir genç üç kutup ayısıyla birlikte bir buz kütlesinin üzerinde mahsur kaldı.

Salı 10.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 10.11.2009 16:31
ABONE OL
Kanada basınında yer alan haberlere göre, Kanadalı genç 67 yaşındaki amcasıyla birlikte cumartesi günü Nunavut'a avlanmak üzere kar aracıyla gelmişti.Kar aracı bozulunca yardım bulmak için ayrıldılar.Genç kırılan büyük bir buz kütlesinin üzerinde kalarak akıntıya kapıldı.

Kırılan kütlenin üzerinde Kuzey Buz Denizi'nde üç ayıyla birlikte sürüklenmeye başlayan genç, ayılardan birini kendini savunmak için vurmak zorunda kaldı.

Kurtarma ekiplerine ikilinin kaybolduğu haber verilmişti. Amca, ekipler tarafından bozulan araca yakın bir mesafede bulundu ve kurtarıldı. Pazar günü küçük bir arama kurtarma uçağı gencin yerini tespit etti. Çocuğa donmaması için çikolata ve şeker atıldı. Havanın kararmasıyla birlikte kurtarma ekibi çocuğun yerini tekrar kaybetti.

Pazartesi sabahı bir askeri arama kurtarma uçağı olay yerine geldi. İki görevli çocuğun bulunduğu kısa mesafe uzaklıktaki daha büyük bir buz kütlesinin üzerine paraşütle indi. Çocuğun yanına ulaştıklarında ayılar da hala oradaydı. Donarak ölmek üzere olan ve derhal hastaneye kaldırılan genç hala tedavi görüyor.