Putin Muz TV'de ödül dağıttı

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, ülkenin müzik kanalı Muz TV'de şarkı yarışması ödül törenine katıldı.

Cumartesi 14.11.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 14.11.2009 14:52
ABONE OL
Gece boyunca hip-hopçularla birlikte eğlenen Putin, "Saygı için savaş" adlı şarkı yarışmasını kazananlara ödüllerini verdi.

Yarışmanın birincisi olan Jigan Rusya Başabakanı Putin'in efsane lider olduğunu ve kendilerinin de idolu olduğunu kaydederek, "Ona saygı olarak herkesten daha yüksek ses bekliyorum." dedi. Fabrikayı andıran stüdyoda yüzden fazla genç hip-hopçu yer aldı. Putin hip-hopun şiddet içerikli imajına karşın, gecede katılımcılara sağlıklı yaşam mesajı verdi. "Break dans tekniklerinin hiç biri alkol ya da uyuşturucu ile bir arada olamaz." diyen Rusya Başbakanı, gece boyunca hip-hopçular tarafından "Vladimir Vladimiroviç'e saygı" sloganı ile alkışlandı.

Putin'in Muz TV müzik kanalında programa katılması, gençler arasında reytingini yükseltmeye çalıştığı yorumlarına neden oldu. Son altı ayda 6 puan kaybederek 66 puana gerileyen Putin'in reyting çabasında olduğu iddialarını danışmanı Dmitri Peskov yalanladı.

Peskov, "Hip-hopçularla Başbakanın birlikte olması ile reyting düşüşü arasında ilişki kurmak doğru değil. Putin'in hiçbir desteğe ihtiyacı olmadan yüksek ve istikrarlı bir reytingi zaten var. Burada temel hedef sağlıklı yaşam konusunda yürütülen çalışmalara destek olmak." değerlendirmesinde bulundu. Putin'in tüm sosyal gruplarla birlikte olmaya çalıştığını ifade eden Peskov, "Hip-hop kültürü de ülkemizin her köşesinde fanları olan popüler bir kültür. Putin tüm sosyal gruplarla iletişim halinde." dedi.

Rusya halkının büyük çoğunluğu 2012'de Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in yeniden Kremlin'e oturacağına kesin gözü ile bakıyor. Sibirya'da avlanırken, ata binerken, vahşi yaşamın içinde, kaplan avlarken ve karate yaparken görüntü veren Putin'in popülaritesini yüksek tutmaya çalıştığı belirtiliyor.